Lekarz oszukiwał pacjentów, naciągał Medicare

Lekarz oszukiwał pacjentów, naciągał Medicare

Lekarz z okolic Detroit został oskarżony o defraudację milionów dolarów z programu Medicare poprzez umyślne stawianie błędnych diagnoz pacjentom chorym na raka.

Dr Farid Fata fot. michigancancercenter.com Hannah Anderson fot missingpersonsofa

Dr Farid Fata fot. michigancancercenter.com
Hannah Anderson fot missingpersonsofa

Dr. Farida Fatę aresztowano blisko dwa tygodnie temu, po zakończeniu śledztwa, które wskazuje, że niepotrzebnie kierował pacjentów na chemioterapię i pochopnie stawiał diagnozy.

Fata jest właścicielem kliniki Michigan Hematology Oncology, z filiami w Clarkson, Bloomfield Hills, Lapeer, Sterling Hights, Troy i Oak Park. W ciągu dwóch lat kliniki wystawiły Medicare rachunki na 35 mln dolarów.

Aktualni i byli pracownicy klinik twierdzą, że dr. Fata codziennie przyjmował dziesiątki pacjentów. Każdemu poświęcał mniej niż 5 minut. Ponadto przyjmował do pracy lekarzy bez licencji na wykonywanie zawodu. W jednym z opisanych w śledztwie przypadków, pacjent upadł w klinice i uderzył się w głowę. Powiedziano mu, że zanim pogotowie zabierze go do szpitala, musi poddać się chemioterapii. Mężczyzna zmarł w następstwie urazów głowy.

Adwokat dr. Faty Christopher Andereoff twierdzi, że wszystkie zarzuty pod adresem jego klienta są bezpodstawne. Podkreśla, że rząd nie zatrudnił ekspertów mogących ustalić, czy diagnozy i testy pacjentów faktycznie były niepotrzebne. Domaga się natychmiastowego wypuszczenia Faty z więzienia. Sędzia obawia się jednak, że lekarz zbiegnie do rodzinnego Libanu. Jeśli zapadnie zgoda na to, by odpowiadał z wolnej stopy, to oprócz wpłacenia wysokiej kaucji będzie zobowiązany do spełnienia kilku surowych warunków. Kwestię  wypuszczenia lub pozostawienia lekarza w więzieniu rozstrzygnie dzisiaj prokurator federalny w Detroit.  

(eg)

 

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*