Leczenie gejów w programie teksaskiego GOP

Leczenie gejów w programie teksaskiego GOP

Program wyborczy taksaskiej Partii Republikańskiej obejmuje propozycje terapii dla gejów, którzy chcą rozpocząć „normalne, heteroseksualne życie”.

fot.Giorgio Montersino/Makaristos/Wikipedia

fot.Giorgio Montersino/Makaristos/Wikipedia

Przyjęty przez partię już w 2012 roku dokument potępia wprowadzanie zasad równości dla lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów. Zawiera całe ustępy dotyczące opinii republikańskich liderów na temat ludzi o innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej. „Wierzymy, że homoseksualizm niszczy społeczeństwo i prowadzi do  rozbijania  rodzin. Przeczy fundamentalnym prawdom i zasadom ustanowionym przez Boga, a uznawanym przez założycieli naszego kraju i większość teksańczyków”.

Gazeta „Houston Chronicle” informuje, że nad ostateczną wersją programu debatuje  komitet złożony z 31 delegatów na odbywającym się właśnie zjeździe partyjnym. Za zmianami opowiadają się młodzi konserwatyści, zwolennicy równouprawnienia dla całej społeczności LGBT.

Ponadto program republikanów zawiera sprzeciw wobec obowiązkowych szczepionek, opowiada się za zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych i popiera stosowanie kar cielesnych wobec uczniów. (eg) 

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*