Kushner polecił Flynnowi skontaktować się z Rosjanami

Jared Kushner      fot.ZACH GIBSON/EPA

Jared Kushner, doradca i zięć prezydenta USA Donalda Trumpa polecił w 2016 roku Michaelowi Flynnowi skontaktować się z Rosjanami. Wcześniej Flynn przyznał się do złożenia fałszywych zeznań FBI ws. kontaktów z ambasadorem Rosji.

Flynn, były doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego przyznał się w piątek do złożenia fałszywych zeznań w sprawie kontaktów z ówczesnym ambasadorem Rosji w USA Siergiejem Kislakiem.Flynna oskarżył prokurator specjalny Robert Mueller, badający sprawę ingerencji Rosji w wybory w USA; jego zespół poinformował też w piątek, że wysokiej rangi przedstawiciel ekipy Trumpa, odpowiedzialnej za przejęcie władzy w Białym Domu, omawiał z Flynnem sprawy, które miał on poruszyć w rozmowie z Kislakiem.

NBC News, powołując się na dwie osoby znające szczegóły dochodzenia, podaje, że to Kushner był tym przedstawicielem ekipy Trumpa, który „około 22 grudnia 2016 roku” nakazał Flynnowi skontaktowanie się z przedstawicielami rosyjskich władz w związku z planowanym głosowaniem nad rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącą Izraela.

Flynn rozmawiał z Kislakiem 22 grudnia i nalegał, aby Rosja zablokowała bądź opóźniła głosowanie nad rezolucją potępiającą Izrael za budowę nowych osiedli na terenach arabskich. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 1 grudnia, 2017, 20:10

  No ładnie, przecież w grudniu 2016 roku prezydenem był Obama, dlaczego Kushner wtrącał się do polityki zagranicznej USA?

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 1 grudnia, 2017, 20:34

  Ciekawe co w zmian Rosjanom obiecywali.

  Reply this comment
 3. Piotr
  Piotr 1 grudnia, 2017, 21:51

  W zamian Putin nie opublikowal zdjec z hotelu w Moskwie z panienkami

  Reply this comment
 4. Podgarbiony
  Podgarbiony 2 grudnia, 2017, 14:27

  No co to teraz bedzie? Jak bedziemy glosowac w 2020? Lock them up? Great again? I am with Him?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*