Kuba. Lekarze muszą znów występować o zgodę na wyjazdy za granicę

fot.Alejandro Ernesto/EPA

fot.Alejandro Ernesto/EPA

Rząd Kuby poinformował o ponownym wprowadzeniu zezwoleń na wyjazdy za granicę w przypadku wielu lekarzy. Ma to przeciwdziałać drenażowi mózgów, o co Hawana publicznie oskarża Stany Zjednoczone.

Agencja Associated Press pisze, że jest to na Kubie pierwszy znaczący odwrót od wprowadzonej w 2012 roku polityki, zezwalającej obywatelom na wyjazdy zagraniczne bez restrykcji. Prezydent Raul Castro przyznał wtedy Kubańczykom różne swobody w ramach pakietu reform społecznych i gospodarczych.

We wtorek państwowe media kubańskie informują o decyzji rządu, zgodnie z którą o zgodę na wyjazdy zagraniczne muszą występować do resortu zdrowia lekarze tych specjalności, których szczególnie wielu przedstawicieli wyemigrowało w ostatnich latach. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*