Korea Płn: Trump to „mądry polityk i dalekowzroczny kandydat na prezydenta”

Donald Trump fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Donald Trump fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump jest „dalekowzrocznym i mądrym politykiem”, który może wyzwolić Amerykanów żyjących w ciągłym strachu przed atakiem nuklearnym Korei Płn – ocenił we wtorek portal internetowy „North Korea Today”.

W artykule zamieszczonym na stronie portalu podkreślono, że Trump byłby dla amerykańskich wyborców „właściwym wyborem” w dniu ostatecznej rozgrywki o Biały Dom 8 listopada. Równocześnie skrytykowano demokratyczną rywalkę Trumpa Hillary Clinton za jej propozycję zastosowania „irańskiego modelu” szeroko zakrojonych sankcji jako metody rozwiązania problemu broni nuklearnej na Półwyspie Koreańskim.

„North Korea Today” pozytywnie ocenił również sugestię Trumpa, że Stany Zjednoczone powinny wycofać swoich żołnierzy z Korei Południowej jeśli Seul nie zgodzi się pokrywać części kosztów ich stacjonowania. Według portalu byłaby to droga do osiągnięcia zjednoczenia obu państw koreańskich.

„Okazuje się, że Trump nie jest szalonym, nie przebierającym w słowach ignorantem, jakim się go przedstawia, ale mądrym politykiem i dalekowzrocznym kandydatem nas prezydenta” – stwierdza autor artykułu Han Yong Muk.

Według „North Korea Today” najlepszą opcją dla Ameryki, żyjącej „w ciągłym strachu przed atakiem nuklearnym ze strony Korei Północnej”, byłoby rozwiązywanie problemów na Półwyspie Koreańskim „poprzez negocjacje a nie wojnę”.

Reuter przypomina, że Trump oświadczył, iż jest gotów rozmawiać z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na temat wstrzymania programu nuklearnego Pjongjangu oraz, że Chiny również powinny przyczynić się do rozwiązania tego problemu. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*