Komorowski w USA spotkał się z polskimi przedsiębiorcami z Doliny Krzemowej

Komorowski w USA spotkał się z polskimi przedsiębiorcami z Doliny Krzemowej

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek w Nowym Jorku z przedstawicielami polskich firm, które działają w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Trzeba mieć odwagę śnić – powiedział prezydent.

Prezydent RP Bronisław Komorowski (L) podczas spotkania z przedsiębiorcami pt. "Polska w Dolinie Krzemowej" fot. Jacek Turczyk/PAP

Prezydent RP Bronisław Komorowski (L) podczas spotkania z przedsiębiorcami pt. „Polska w Dolinie Krzemowej”
fot. Jacek Turczyk/PAP

Komorowski podkreślił, że prezentacje polskich firm „pobudzają wyobraźnię”. „To zachęca do pójścia w stronę, która nie jest jeszcze wyeksploatowana, ma walor nowości, świeżości, pasujący do gospodarki amerykańskiej, gdzie robiło się kariery od pucybuta po wielki bank w sposób często niekonwencjonalny, od prostego pomysłu” – powiedział.

W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli m.in. Wojciech Borczyk i Jakub Duda reprezentujący firmę, która stworzyła aplikację do tworzenia własnych gier.

Marek Sadowski z firmy, która rozwija roboty mobilne, otwiera właśnie biuro w Dolinie Krzemowej. Jednym z jego produktów są roboty sprzątające, a jego amerykański kontrahent zarządza 14 tysiącami biurowców.

Prezydent będzie w USA do piątku. W środę Bronisław Komorowski wystąpi na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Z Nowego Jorku

Agnieszka Szymańska (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. Danuta
    Danuta 25 września, 2013, 13:50

    http://www.klub.senior.pl/ameryka/t-ameryka-jest-nudnym-krajem-page75-8966.html

    Polscy emeryci pod podanym adresem sa przekonani ,ze my Polacy w USA mieszkamy w slumsach,albo gorzej jestesmy bedomni i nedza nas zzera.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*