Kolejne zwycięstwo NRA

Po raz pierwszy w historii Kolorado dwóm demokratycznym ustawodawcom stanowym grozi odwołanie ze stanowisk za poparcie zaostrzenia kontroli broni. Wyznaczone na 10 września specjalne wybory są kolejnym zwycięstwem Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA). 

fot. Wikimedia

fot. Wikimedia

Demokratyczny gubernator John Hickenlooper podpisał polecenie przeprowadzenia 10 września dodatkowych wyborów na miejsca prezesa stanowego senatu Johna Morse´a i stanowej senator Angeli Giron. Decyzja nastąpiła pod silnym naciskiem NRA.

Para senatorów zwróciła się do sędziego sądu okręgowego w Denver z prośbą o odrzucenie wniosku NRA. W ciągu jednego miesiąca Stowarzyszenie Strzeleckie zebrało wystarczająco dużą ilość podpisów pod petycją w sprawie odwołania obojga senatorów. Sędzia stanął po stronie NRA. Morse i Giron głosowali za sprawdzaniem kryminalnej przeszłości nabywcy broni i zmniejszeniem magazynków na amunicję. Morse, były sierżant stanowej policji w Kolorado nie wypowiada się w tej sprawie. Natomiast Giron zareagowała natychmiast po decyzji sędziego. Na swoim Facebooku napisała: „Jestem gotowa do wyborów bez względu na to, czy odbędą się we wrześniu, czy w przyszłym roku”.

I jest to ponowne zwycięstwo zagorzałych zwolenników broni, którzy zwalczają wszelkie próby zacieśnienia jej kontroli.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*