Kolejne zarzuty przeciwko byłemu szefowi sztabu wyborczego Trumpa

Kolejne zarzuty przeciwko byłemu szefowi sztabu wyborczego Trumpa

Specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate postawił w piątek nowe zarzuty szefowi sztabu wyborczego Trumpa, Paulowi Manafortowi oskarżając go o opłacanie byłych europejskich polityków – podał Reuters w sobotę.

Byłemu szefowi sztabu wyborczego prezydenta Donalda Trumpa, Paulowi Manafortowi stawiane są zarzuty opłacania wysokich rangą byłych europejskich polityków w latach 2012 i 2013 r. w celu lobbowania za prorosyjskim rządem Ukrainy.

Manafort oskarżany jest o przekazanie ponad 2 mln euro byłym europejskim politykom, a także jest podejrzany o utworzenie tzw. „Grupy Habsburg”, dzięki której opinie lobbystów miały sprawiać wrażenie niezależnych analiz.

Domniemana grupa była zarządzana przez byłego wysokiej rangi polityka europejskiego, który w akcie oskarżenia zwany jest „Zagranicznym Politykiem A”

– podaje Reuters.

Manafort ustąpił w sierpniu 2016 r. ze stanowiska szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa w związku z jego działalnością jako konsultanta politycznego na Ukrainie. Wysunięto przeciwko niemu zarzuty m. in. spiskowania przeciwko USA, prania brudnych pieniędzy, prowadzenia działań na rzecz obcego państwa bez odpowiedniego zarejestrowania i popełnienia oszustw podatkowych. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*