Koalicja pod wodzą USA dokonała 20 nalotów na IS w Syrii i Iraku

fot.ECPAD/EPA

fot.ECPAD/EPA

Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami przeprowadziły w środę 18 nalotów na cele Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i dwa na pozycje dżihadystów w Syrii – poinformowało w czwartek dowództwo operacji powietrznych przeciw IS.

Podano, że ataki w Iraku koncentrowały się w pobliżu miast: Bajdżi, Kirkuk, Mosul, Ramadi, Sindżar.

W Syrii, jak wynika z komunikatu, zaatakowano szereg obiektów naftowych Państwa Islamskiego w pobliżu Al-Haul niedaleko granicy z Irakiem.

Koalicja pod wodzą USA od roku atakuje z powietrza cele IS w Syrii i Iraku.

Ponad tydzień temu ataki w Syrii rozpoczęły rosyjskie siły powietrzne. Moskwa tłumaczy, że rozpoczęte 30 września naloty są wymierzone w dżihadystów IS i inne grupy, np. powiązane z Al-Kaidą. Amerykanie zarzucają Rosji atakowanie opozycji syryjskiej, walczącej o obalenie reżimu prezydenta Baszara el-Asada.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: is, koalicja, naloty, Syria, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*