Kłótnia w sztabie wyborczym Donalda Trumpa

Donald Trump fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Donald Trump fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Amerykański miliarder Donald Trump, który zabiega o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku, rozstał się w sobotę ze swym głównym doradcą politycznym, po kłótni między nimi.

Rzecznik sztabu wyborczego Trumpa poinformował w sobotę, że Roger Stone został wyrzucony, bo „wykorzystywał kampanię do własnych celów”.

Stone potwierdził, że nie pracuje już dla Trumpa, ale zaprzeczył, że został wyrzucony. W rozmowie ze stacją CNN powiedział, że to on sam zrezygnował z dalszego doradzania miliarderowi. Podkreślił, że na jego decyzji zaważyły ostatnie, szokujące uwagi Trumpa pod adresem prezenterki telewizji Fox News Megyn Kelly, która w czwartek współprowadziła pierwszą debatę telewizyjną kandydatów ubiegających się o republikańską nominację.

Podczas tej debaty Trump zarzucił dziennikarce, która pytała go m.in. o seksistowskie wypowiedzi z przeszłości, że traktuje go o wiele gorzej niż innych kandydatów.

W piątkowym wywiadzie dla CNN Trump poszedł jeszcze dalej w swych atakach na Kelly, twierdząc, że podczas debaty była ona „wyjątkowo pobudzona, gdyż miała menstruację”.

Trump miał w sobotę wystąpić podczas imprezy wyborczej konserwatystów w Atlancie, ale po tej wypowiedzi został z niej wyproszony. „Donald Trump przekroczył granicę”- powiedział organizator spotkania w Atlancie.

Mimo kontrowersyjnych, często prowokacyjnych, pogardliwych i obraźliwych wypowiedzi Donald Trump, magnat rynku nieruchomości i gwiazdor telewizyjny, od wielu tygodniu znajduje się na czele stawki republikańskich pretendentów do prezydentury. (PAP)

Na zdj. Donald Trump fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016
Tags: konflikt, sztab, trump

Comments

 1. Pit
  Pit 9 sierpnia, 2015, 15:23

  To tylko swiadczy o inteligencji tych ktorzy na niego beda glosowac George w Buscha tez pol ameryki wybralo 2 razy no i zobaczylismy co zrobil z gospodarka No i on byl ojcem chrzestnym Isis przez oslabienie najwiekszego ich wroga jakim byl Iraq na czele z sadam Hussein i to on jako dyktator trzymal to w ryzach po jego smierci to go… Sie rozlalo po calym swiecie No ale pamiec lodzka jest krotka Po wygranej republikanow oczekujcie nastepnej wojny w iranie nie po to Halliburton Boeing I inne firmy spnsoruja republikanski establishment

  Reply this comment
 2. basia
  basia 9 sierpnia, 2015, 16:29

  Jedyny czlowiek ktory mowi co mysli i nie klamie!!!!

  Reply this comment
 3. Aga
  Aga 9 sierpnia, 2015, 18:56

  Cham ot tyle w temacie – troche kultury powinien mieć

  Reply this comment
 4. mark
  mark 9 sierpnia, 2015, 21:54

  Takiego prezydenta Ameryka potrzebuje!!!!

  Reply this comment
 5. EMIL I
  EMIL I 14 lutego, 2016, 05:15

  Latem ubiegłego roku coś do mnie docierało, że Donald Trump (DT) kandyduje na Prezydenta. Przebywałem wtedy w US i zaaferowany byłem pobytem i zwiedzaniem oraz rodziną. Instynktownie jednak zrobiłem wiele ciekawych zdjęć w tym o dziwo obiektów bardzo mi imponujących – budowli z napisem DT. Dziś się z tego cieszę podwójnie bo przeczuwałem, że zostanie Prezydentem US i choć jeszcze nie jest – to zapewniam będzie, choćby tylko dlatego,że jakoś się tak składa, że wielokrotnie moje przeczucia się sprawdziły. To, że wyczuł skunksa zanim siknął to świadczy o jego mądrości – to rzadka cecha dobrego szefa i wielu przywódców w historii. Brak mu jednak kogoś kto doradza z boku, bezinteresownie, ale co do najważniejszych kierunków. Jestem ciekawy czy to wykorzysta?, bo jest jeszcze kilka warunków.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*