Kim był zamachowiec spod Waszyngtonu?

James T. Hodgkinson fot.Facebook

Pochodzący z Belleville w Illinois, James T. Hodgkinson, od kilku miesięcy mieszkał w Alexandrii w stanie Wirginia. Dlaczego się tam przeprowadził? Na razie nie wiadomo. Natomiast nie ma wątpliwości co do tego, że mężczyzna był bardzo zaangażowany w działalność polityczną.

Hodgkinson nie krył się z niezadowoleniem z wyboru Donalda Trumpa na prezydenta. W czasie zaprzysiężenia Trumpa w Waszyngtonie wziął udział w proteście przeciwko nowemu prezydentowi.

Jednak, jak powiedział gazecie „New York Times” jego brat Michael Hodgkinson, James prowadził normalne życie, a ostatnio zakomunikował żonie, że wkrótce wraca do Illinois, bo stęsknił się za nią i za ich psami.

Tymczasem napastnik, który był uzbrojony w karabin snajperski AR-15 i w środę pod Waszyngtonem postrzelił republikańskiego kongresmena i cztery inne osoby, zmarł w wyniku odniesionych ran po tym, jak policja Kongresu odpowiedziała ogniem na jego atak.

Mieszkaniec Belleville miał legalne pozwolenie na posiadanie broni. Jednak w konflikt z prawem w przeszłości wchodził kilkakrotnie. W marcu tego roku otrzymał oficjalne ostrzeżenie, że może zostać mu cofnięte pozwolenie posiadania broni po tym, jak sąsiedzi poskarżyli się policji, że ich sąsiad na okrągło strzela do drzew na swojej posesji. W 2006 r. policja skonfiskowała mu pistolet w czasie awantury domowej z udziałem jego, córki i dwójki przyjaciół dziewczyny. Oskarżenia jednak zostały później wycofane, a mężczyzna odzyskał broń. Inne przewinienia to jazda w stanie nietrzeźwym i stawianie oporu przy aresztowaniu. Także i te przewinienia z 1993 r. zostały wycofane.

Hodgkinson nigdy nie ukończył college’u, który rozpoczął w 1969 r. Pięć lata później otworzył swoją firmę budowlaną, którą prowadził przez 20 lat, a od 1994 r. przekształcił ją w inspektorat budowlany.

Mediom nie udało się uzyskać wypowiedzi żony zamachowcy, która pracuje dla lokalnej firmy księgowości. Mimo że James Hodgkinson mieszkał od kilku miesięcy w Wirginii para nie była rozwiedziona.

Belleville jest 40-tysięczną miejscowością położoną na południowo-zachodnich krańcach stanu Illinois.

(tz)

Categories: Ameryka, Chicago

Comments

  1. zza kałuży
    zza kałuży 15 czerwca, 2017, 00:28

    Mam dosyć tej haniebnej politpoprawności! Dlaczego „DZ” ukrywa wyznanie tego mordercy? Wszyscy przeciez widzimy, że to islamofaszysta! Po zaroście widać, że to muzułmanin! Żaden chrześcijanin ani tym bardziej katolik nie nosi też takich muzułmańskich okularów!

    Reply this comment
    • diwron
      diwron 15 czerwca, 2017, 09:10

      Zza kałuży jak zwykle zacietrzewiony i jak często bez sensu. Dla mnie ten morderca to przedstawiciel amerykańskiego komuno-faszyzmu. Jest to wiele grup, które wykorzystują partię demokratyczną do zniszczenia Stanów jakie znamy. Oczywiście sprzyjanie islamistom również służy temu celowi. Interesujący jest ten podziw komuno-faszyzmu dla islamu. Dlaczego taki istnieje? Może dlatego, że celem ekstremistów islamskich jest mordowanie chrześcijan? Sięgnijmy do historii. Podczas drugiej wojny światowej wielki mufti Jerozolimy był sojusznikiem Hitlera. Niektórzy twierdzą, że to on namówił Hitlera do eksterminacji Żydów, ale dowodów na to nie ma. Oczywiście komuno-faszyzm podziwia osiągnięcia islamu a zwłaszcza wolność jaką mają tam kobiety. Zapewne swoim kobietom też chcą zgotować taki los. Ateista R.Dawkins określił islam jako najbardziej ekstremalną i niebezpieczną religię.

      Reply this comment
      • zza kałuży
        zza kałuży 15 czerwca, 2017, 10:42

        „Podczas drugiej wojny światowej wielki mufti Jerozolimy był sojusznikiem Hitlera.”
        *
        Wiemy, wiemy. Na znak tego sojuszu podpisał nawet konkordat z Hitlerem i to na długo przed wybuchem II wojny. Zaraz, szybciutko, szybciuteńko jak tylko pan Hitler dorwał się do władzy.
        No bo przecież bolszewizm groźniejszy był od faszyzmu. Faszyzm w końcu był swój, rodzimego chowu.
        Czołgi trzeba było poświęcić, kardynała Stepinaca beatyfikować, może ksiądz Tiso też się tego doczeka? W końcu Gott mit uns, co nie?
        *
        A może to był Wielki Mufti Rzymu a nie Jerozolimy?
        Wszystko mi się pozajączkowało…

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 15 czerwca, 2017, 12:27

          W sumie zza kaluzy nie wiele sie roznisz od tego lewackiego psychola, ktory zaczal strzelac do ludzi bo mu Trump nie pasuje. Domyslam sie, ze podzielacie lewackie poglady i nienawisc do obecnego prezydenta polaczona z nienawiscia do Boga. Mam tylko nadzieje, ze nie posuniesz sie ro tego co lewacki psychopata z Belleville i nie zaczniesz strzelac do chrzescijan ani nie zaplanujesz zamachu na papierza, chociaz rozumiem ze pewnie jest pokusa , macie w koncu Ramadan i twoi bracia z ISIS zachecaja do mordowania niewiernych.

          Reply this comment
          • zza kałuży
            zza kałuży 15 czerwca, 2017, 13:02

            Pochlebiam sobie, że bardzo się różnię zarówno od ciebie, (ab)Normalsie jak i tego chrześcijańskiego, prawdziwie amerykańskiego Amerykanina.
            *
            Ja jestem pacyfistą i nie mam żadnej broni poza złośliwością moich słów. Prawdziwi Amerykanie zaś morduja się z efektywnością nieporównanie większą od jakiegokolwiek muzułmańskiego terrorysty, nachodźcy, uchodźcy, ekonomicznego imigranta czy islamofaszystowskiego Marsjanina.
            *
            Oprócz strzelania sobie samemu w łeb, co jest domeną białych, chrześcijańskich i bardzo prawdziwych Amerykanów i co jest ok. 60% przyczyn śmierci z użyciem broni palnej w USA, Afro-Amerykanie i latynosi lubią sobie postrzelać do siebie nawzajem i te dwie przyczyny przenoszą w większości chrześcijańskich prawdziwych Amerykanów do ich piekła.
            *
            Rok w rok ponad 30 tysiecy w lwiej większości chrześcijańskich, prawdziwie amerykańskich trupów. Popraw mnie (ab)Normals, ale wydaje mi się, że żadna grupa terrorystyczna nawet nie zbliża się do tych osiągnięć chrześcijańskiej myśli społecznej w USA.
            *
            „nienawiść do obecnego prezydenta”
            Absolutnie nie nienawidzę Trumpa. Wielokrotnie pisałem, że Trump nie jest problemem. Problemem jest rzesza ok. 50 milionów chamów i debilów, którzy na niego głosowali. Bez demokratycznego popracia ani Trump ani Hitler nie wygraliby wyborów i najwyżej mogliby sobie swoje brednie opowiadać w piwiarni.
            *
            „polaczona z nienawiscia do Boga.”
            Typowa fałszywka propagandysty. Nie utożsamiaj proszę moich przekonań co do ewentualnego istnienia czy nie istnienia jakiejś bozi czy Boga z moją opinią o ewidentnych świństwach kapłanów tej czy innej religijnej sekty.
            Na początek zapoznaj się proszę ze zdaniem Tadeusza Kościuszki na temat Kościoła katolickiego. Napisz to na plakacie i przyjdź z tym plakatem na chicagowską paradę 3-Maja w roku 2018-tym. 😉
            *
            „nie zaplanujesz zamachu na papierza”
            You’ve made my day tym „papieRZem”. 😉
            Gdybyście jeszcze katolicy kochani chcieli posłuchać tego waszego papieża i spróbowali zastosować jego słowa w swoim codziennym życiu. Świat byłby duuużo lepszy.

          • Normals
            Normals 15 czerwca, 2017, 22:44

            ….Rok w rok ponad 30 tysiecy w lwiej większości chrześcijańskich, prawdziwie amerykańskich trupów. Popraw mnie (ab)Normals, ale wydaje mi się, że żadna grupa terrorystyczna nawet nie zbliża się do tych osiągnięć chrześcijańskiej myśli społecznej w USA…..

            A teraz pytanie za 100 punktow, ilu z tych 30 tysiecy trupow zginelo w imie lepszego Boga? Bo ISIS morduje w imie Allaha, nie z powodu koloru skory, nierownosci spolecznych czy roznic politycznych. Ogranij sie wreszcie i nie wrzucaj fanatycznego islamu do jednego worka z porachunkami gangow, morderstwami na tle rabunkowym,bo idac tym tropem niedlugo jeszcze wspomnisz o ofiarach wypadkow samochodowych i raka. Ja odnosze sie tylko i wylacznie do muzulmanow i ich negatywnego wplywu na kazde miejsce, w ktorym sie pojawiaja.

            …..Oprócz strzelania sobie samemu w łeb, co jest domeną białych, chrześcijańskich i bardzo prawdziwych Amerykanów….

            Bardzo ciekawe spostrzezenie podparte zapewne merytorycznymi faktami, ktorych jestem niesamowicie ciekawy bo z tego co ja wiem to gangi, strzelaniny, morderstwa to domena dzielnic zamieszkalych przez murzynow i latynosow a nie bialych chrzescijan. Oswiec mnie wiec skad masz te informacje o bialych chrzescijanskich mordercach odpowiedzialnych za 60% morderstw w USA.

            Co do twojej nienawisci do Boga, wielokrotnie dawales upust swojej frustracji wobec katolikow, chrzescijan i ogolnie kosciola wiec mi nie mydl oczu bo odszukam te twoje wypowiedzi i ci udowodnie. Ja tez nie cierpie kosciola katolickiego jako instyutucji co nie znaczy ze nie wierze w Boga ale np papieza bardzo cenie.

        • Normals
          Normals 15 czerwca, 2017, 22:49

          Fakt, papiez podpisal konkordat z Hitlerem ale nie tworzyl watykanskich oddzialow Waffen SS jak to robili muxulmanie.. *https://www.youtube.com/watch?v=_fo99fIsMOI

          Reply this comment
  2. RP
    RP 15 czerwca, 2017, 08:53

    Chlopczyna za duzo sie naogladal reportazy obciagj….tfu tfu, zlotoustego, andersona coopera. On byl po prostu wyrobem lewackiej propagandy. Nie zdziwilbym sie gdyba jakas organizacja sponsorowana przez sorosa mu pomagala finasowo.

    Reply this comment
  3. Chris
    Chris 15 czerwca, 2017, 09:03

    TY „ZZA KALUZY” co ci sie „zwoj ” na mozgu zrobil . Facet wyglada normalnie a to ze byl nienormalny to juz inna sprawa . Gdzie ty widzisz „teroryste” ? . Wielu ludzi poprostu nienawidzi Trumpa za jego osobowsc , wulgaryzm , snobizm , narcyzm bo Trump taki jest nie liczy sie z niczym I z nikim . W koncu dal nieograniczone mozliwosci zakupu broni I wycofal wszystkie poprzednie ograniczenia .

    Reply this comment
  4. Chris
    Chris 15 czerwca, 2017, 17:11

    TY ” Zzza Kaluzy” idz czlowieku do Psychiatry bo naprawde „z deklem” masz problem I to nieuleczalny . Tez nie daze ani Clinton ani Trumpa „sympatia” ale przez mysl by mi nie przeszlo zeby ublizac komukolwiek z wyborcow , „Wiec Stul jadaczke” psycholu „zaszyj sie w kiblu” bo to jest najlepsze miejsce dla ciebie .

    Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 15 czerwca, 2017, 19:41

      Czy wam się kochane ludziska zebrało na Dzień Dobroci Dla Zza kałuży? 😉