Kerry wzywa strony konfliktu ukraińskiego do poszanowania rozejmu

John Kerry fot.Dai Kurokawa/EPA

John Kerry fot.Dai Kurokawa/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry wezwał we wtorek wszystkie strony ukraińskiego konfliktu do zapobiegania naruszaniu rozejmu. Kerry wystąpił na wspólnym briefingu w Soczi z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

Ławrow powiedział m.in., że zgadza się z Kerrym co do tego, iż rozejm na Ukrainie jest wciąż naruszany.

Rosyjski minister spraw zagranicznych podkreślił też, że „absolutnie konieczne” jest unikanie posunięć, które mogłyby jeszcze bardziej zaszkodzić stosunkom między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Powiedział, że rozmowy Kerry’ego w Soczi pomogły Moskwie i Waszyngtonowi w lepszym wzajemnym zrozumieniu.

Kerry zapowiedział m.in., że USA i Rosja będą kontynuowały współpracę dotyczącą kryzysu w Syrii.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*