Kerry w piątek w Brukseli w reakcji na zamachy

John Kerry w piątek będzie w Brukseli fot.Yuri Kochetkov/EPA

John Kerry w piątek będzie w Brukseli fot.Yuri Kochetkov/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry przybędzie w piątek do Brukseli, by z przedstawicielami władz Belgii oraz instytucji Unii Europejskiej omówić sytuację po wtorkowych zamachach terrorystycznych, w których zginęły 32 osoby – podał Departament Stanu.

Rzecznik John Kirby zapowiedział, że Kerry przybędzie do belgijskiej stolicy, która jest również główną siedzibą Unii Europejskiej i NATO, by osobiście złożyć kondolencje Stanów Zjednoczonych z powodu śmiertelnych ofiar zamachów.

Według ostatniego bilansu ze środy w zamachach zginęły 32 osoby, a ponad 270 zostało rannych. Doszło do nich na międzynarodowym brukselskim lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek, położonej w pobliżu siedzib unijnych instytucji. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

Kerry przebywa obecnie w Moskwie, dokąd przyleciał na rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i innymi przedstawicielami rosyjskich władz na temat sytuacji w Syrii i na Ukrainie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*