Kerry pogratulował Johnsonowi stanowiska szefa MSZ

fot.Rafał Guz/EPA

fot.Rafał Guz/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry w czwartek pogratulował Borisowi Johnsonowi powołania na nowego ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Wezwał do rozważnego procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Sekretarz podkreślił amerykańskie wsparcie dla rozważnego i przemyślanego podejścia do procesu Brexitu i utrzymanie zaangażowania, gdy brytyjski rząd będzie realizował swoje plany” – oświadczył rzecznik Departamentu Stanu John Kirby, relacjonując telefon Kerry’ego do Johnsona z Paryża.

Obaj politycy zaznaczyli, że wyjątkowe stosunki łączące USA i Wielką Brytanię pozostają tak fundamentalne jak przedtem i ich kraje będą ściśle współpracować jako członkowie NATO w obliczu różnych wyzwań – przekazano.

Według Departamentu Stanu Kerry i Johnson uzgodnili, że spotkają się w przyszłym tygodniu w Brukseli.

John Kerry był w Paryżu wśród gości obchodów święta narodowego Francji, Dnia Bastylii.

Johnson, były burmistrz Londynu, został w środę mianowany przez premier Theresę May szefem Foreign Office. Nie będzie jednak odpowiedzialny bezpośrednio za negocjacje z Unią Europejską na temat wyjścia kraju ze Wspólnoty. Ministrem ds. wyjścia z Unii Europejskiej został eurosceptyk David Davis.(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*