Katastrofa wojskowego śmigłowca, mogło zginąć 11 osób

Katastrofa wojskowego śmigłowca, mogło zginąć 11 osób

Śmigłowiec Black Hawk Gwardii Narodowej USA z 11 osobami na pokładzie wpadł w środę do Zatoki Meksykańskiej w pobliżu bazy sił powietrznych Eglin na Florydzie. Są obawy, że zginęli wszyscy na pokładzie, ale poszukiwania mają status operacji ratunkowej.

Agencja Associated Press poinformowała, że woda wyrzuciła na brzeg szczątki ludzkie i fragmenty śmigłowca.

Do katastrofy doszło w gęstej mgle podczas ćwiczeń, w ramach których żołnierze korpusu piechoty morskiej (marines) i gwardziści śmigłowcami i niewielkimi łodziami dostarczali kolegów do wyznaczonych celów bądź ich stamtąd zabierali.

Inny śmigłowiec uczestniczący w tych ćwiczeniach powrócił nieuszkodzony.(PAP)

fot.EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*