Kardynał Levada zatrzymany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu

William Joseph Levada fot.Hawaii County

William Joseph Levada fot.Hawaii County

Amerykański kardynał William Joseph Levada został zatrzymany na Hawajach przez policję pod zarzutem prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary został zwolniony z aresztu za kaucją – podały media.

Cytowany przez inne media dziennik „Hawaii Tribune-Herald” podał, że do zdarzenia doszło w czwartek na Hawajach, gdzie kardynał Levada spędzał wakacje.

Policjanci w radiowozie zatrzymali auto, które jechało zygzakiem. Za kierownicą siedział 79-letni były wysoki dostojnik Kurii Rzymskiej. W latach 2005-2012 był prefektem Kongregacji Nauki Wiary, mianowanym przez Benedykta XVI, który wcześniej jako kardynał przez wiele lat kierował tym urzędem.

Według mediów kard. Levada został zwolniony z policyjnego aresztu za kaucją w wysokości 500 euro. Nie podano, jaką miał zawartość alkoholu we krwi.

Media rozpowszechniły oświadczenie hierarchy, który zapewnił, że żałuje swego błędu, i zadeklarował gotowość pełnej współpracy z wymiarem sprawiedliwości.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*