Karabin za głos wyborczy

Karabin za głos wyborczy

Republikanin ze stanu Georgia, kongresmen Paul Broun, który ubiega się o miejsce w Senacie USA, uważa, że nic bardziej nie zachęca do głosowania w prawyborach niż możliwość dostania broni gratis.

Kongresman Paul Broun z Georgii  fot.Gage Skidmore/Flickr/Joe Cereghino/Wikipedia

Kongresman Paul Broun z Georgii fot.Gage Skidmore/Flickr/Joe Cereghino/Wikipedia

Spośród kilku republikańskich kandydatów na miejsce zwolnione przez senatora Saxby’ego Chamblisa Broun wyróżnił się odezwą do wyborców, w której oferuje bezpłatnie pistolet dla wybranego losowo sympatyka. Gazeta „Atlanta Journal-Constitution” przytacza wypowiedź Brouna, który oskarża demokratycznych ustawodawców i media o próby odebrania Amerykanom broni i zarządzania każdym aspektem życia obywateli.

W liście do republikańskich wyborców Broun przedstawił się jako jeden z najbardziej konserwatywnych członków Kongresu, zagorzały zwolennik drugiej poprawki do konstytucji, bezustannie atakowany za wyznawane wartości i wiarę. „Dziś podejmuję walkę. Czy chcesz rozpocząć 2014 rok z nowym bezpłatnym AR-15?” − pisze Broun. Na stronie internetowej swojej kampanii wyborczej kongresmen wyjaśnia, że na prezent dla jednego ze swoich zwolenników wybrał półautomatyczny karabin AR-15, ponieważ jest to broń, jaką zwalcza prezydent Barack Obama.

Paul Broun ściągnął pomysł ogłoszenia loterii na karabin, a przy okazji zebrania funduszy na wybory, od Lee Brighta, stanowego senatora z Karoliny Południowej, który stara się o miejsce zajmowane przez senatora Lindseya Grahama.

W republikańskich prawyborach w Georgii bierze udział ośmiu kandydatów. Wybory, w których zwycięzca zmierzy się z demokratyczną kandydatką Michelle Nunn, odbędą się 20 maja.

(eg)

Categories: Ameryka, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*