Kanada. Minister spraw zagranicznych John Baird ogłosił swą dymisję

Kanada. Minister spraw zagranicznych John Baird ogłosił swą dymisję

Minister spraw zagranicznych Kanady John Baird ogłosił we wtorek, że ustępuje ze stanowiska, co pozbawi obecny rząd Partii Konserwatywnej ważnej postaci przed wyznaczonymi na październik bieżącego roku wyborami parlamentarnymi.

45-letni Baird oświadczył, iż po 20 latach działalności politycznej zachowuje optymizm w sprawie przyszłości Kanady i następnego rozdziału własnego życia. Jak zaznaczył, w najbliższych tygodniach złoży mandat parlamentarny.

Według politycznych źródeł, na które powołuje się Reuters, stosunki Bairda z premierem Stephenem Harperem w ostatnich miesiącach pogorszyły się. (PAP)

Na zdjęciu: John Baird fot.Khaled Elfiqi/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*