Joseph Jakubowski aresztowany

fot. Twitter/Beloit Police

fot. Twitter/Beloit Police

W drugim tygodniu masowych poszukiwań w stanie Wisconsin ujęto Josepha Jakubowskiego, który wysłał prezydentowi Trumpowi antyrządowy manifest, jest także podejrzany o kradzież broni.

Władze zawiadomił właściciel ziemi, gdzie Jakubowski mieszkał na dziko w prymitywnych warunkach. Według biura szeryfa powiatu Rock w chwili zatrzymania mężczyzna był zaniedbany i sprawiał wrażenie, jakby nie spał od dłuższego czasu. Znaleziono przy nim m.in. kilka sztuk broni, amunicję, miecz samurajski oraz kopię antyrządowego manifestu – podało FBI.

Według władz 32-letni Joseph Jakubowski ukradł wiele pistoletów i karabinów ze sklepu w Janesville, 110 km na południowy zachód od Milwaukee. Miał też kamizelkę kuloodporną i hełm. W pobliżu znaleziono spalony samochód zarejestrowany na jego nazwisko.

Policja zainteresowała się mężczyzną w ub. tygodniu, gdy jego znajomy przekazał funkcjonariuszom liczący 161 stron manifest i powiedział, że podejrzany wysłał go także do Białego Domu. Według biura szeryfa powiatu Rock w dokumencie Jakubowski wyrażał antyreligijne poglądy. Policja zaostrzyła ochronę kościołów i zamknięto szkoły.

Jakubowski został przetransportowany do więzienia powiatu Rock. Odpowie na liczne zarzuty stanowe i federalne.
(jm) (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*