John Kerry pomyślnie przeszedł operację złamanej kości udowej

John Kerry złamał nogę podczas jazdy na rowerze fot.Jean-Christophe Bott/EPA

John Kerry złamał nogę podczas jazdy na rowerze fot.Jean-Christophe Bott/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry pomyślnie przeszedł we wtorek operację załamanej kości udowej w prawej nodze – poinformował jego osobisty chirurg ortopeda dr Dennis Burke. Lekarze z Massachusetts General Hospital w Bostonie przewidują rychły powrót do zdrowia.

Operacja trwała cztery godziny i odbywała się przy miejscowym znieczuleniu tak że przez cały zabieg pacjent był w pełni świadomy – sprecyzował dr Burke w oświadczeniu opublikowanym przez Departament Stanu.

„Procedura była nieskomplikowana, złamanie zostało w pełni nastawione i planujemy, żeby (sekretarz stanu) zaczął chodzić w środę” – dodał lekarz. Zaznaczył, że „przewiduje krótką hospitalizację, pełne wyzdrowienie i powrót do normalnego funkcjonowania” pacjenta. Według oceny dr Burke’a kontuzja nie powinna przeszkadzać szefowi amerykańskiej dyplomacji w wypełnianiu obowiązków.

71-letni John Kerry złamał kość udową na skutek wypadku na rowerze, którego doznał w niedzielę w górskiej miejscowości Scionzier w regionie Rodan-Alpy w departamencie Górna Sabaudia na wschodzie Francji, ok. 40 km na południowy wschód od szwajcarskiej granicy. Po tym zdarzeniu został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Genewie, a następnie w poniedziałek – do Bostonu na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego stacjonującego w bazie Ramstein w Niemczech.

W związku z wypadkiem szef amerykańskiej dyplomacji odwołał zaplanowane na ten tydzień wizyty w Paryżu i Madrycie – informował Departament Stanu.

Kerry w wolnym czasie podczas swych dyplomatycznych podróży często jeździ na rowerze. W sobotę w Genewie prowadził rozmowy z irańskim ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawadem Zarifem na temat programu nuklearnego tego kraju i ostatecznego porozumienia nuklearnego światowych mocarstw z Iranem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*