„Jingle Bell Rock” na święta od pracowników ambasady i konsulatu USA

„Jingle Bell Rock” na święta od pracowników ambasady i konsulatu USA

Świąteczną piosenkę „Jingle Bell Rock” i życzenia dla Polaków nagrali pracownicy ambasady USA w Warszawie i konsulatu generalnego USA w Krakowie. Krótki film z udziałem m.in. ambasadora Stephena Mulla można zobaczyć w internecie.

ambasador

Stephen Mulla, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce
fot.Artur Reszko/PAP/EPA

„Chcieliśmy złożyć życzenia Polakom w specjalny sposób i pokazać, że my Amerykanie cieszymy się, że możemy żyć i pracować w Polsce” – powiedział PAP konsul ds. prasy i kultury Brian George. „Pracownicy śpiewają, bawią się i trochę wygłupiają, ale każdy z nich na własny sposób pokazuje, jak się cieszy” – dodał.

W nagraniu uczestniczyli ci pracownicy ambasady i konsulatu, którzy mieli na to ochotę. Ubrani w czerwone mikołajowe czapki tańczą i śpiewają na ulicach Warszawy oraz na Rynku Głównym w Krakowie. Krótki filmik kończy się złożonymi po polsku życzeniami „Wesołych Świąt”.

„Wybraliśmy +Jingle Bell Rock+, bo ta piosenka ma specyficzny amerykański klimat: jest świąteczna, ale i rockandrollowa” – powiedział George.

To nie pierwszy świąteczny występ pracowników ambasady USA, przed rokiem nagrali i umieścili w sieci piosenkę „All I Want for Christmas is You”. Tym razem dołączyli do nich pracownicy konsulatu generalnego w Krakowie.

(PAP)

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*