Starcia w Charlottesville: trzech zabitych i wielu rannych

Virginia State Police/ HANDOUT/EPA

Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirginia w starciach między skrajną prawicą a jej przeciwnikami – poinformowały wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze.

32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum przeciwników wiecu skrajnej prawnicy celowo – jak relacjonują świadkowie – wjechał samochód. Jego kierowca został zatrzymany.

Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar.

Wcześniej poinformowano o katastrofie policyjnego śmigłowca, który rozbił się w pobliżu Charlottesville. Zginęło dwóch członków załogi. Nie wiadomo, czy ten wypadek miał związek z wydarzeniami w mieście.

W Charlottesville, gdzie skrajna prawica protestowała przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z jej przeciwnikami, głównie aktywistami grup lewicowych.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy.

Starcia w Charlottesville ostro potępił prezydent USA Donald Trump. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Anonim
  Anonim 13 sierpnia, 2017, 09:35

  Rzeczywiście tak „ostro”, że zapomniał potępić prowokatorów zajścia z Ku Klux Klanu, neonazistów i białych supematystów, którzy od piątku paradowali ze swymi flagami, które uczciwy człowiek odczuwa jak silny policzek. Uniknął również odpowiedzi na pytanie, czy odrzuca poparcie ze strony tych grup.

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 13 sierpnia, 2017, 09:48

  Rzeczywiście bardzo „ostro”. Tylko zapomniał wspomnieć o prowokatorach tych zajść, KKK, neonazistach i białych suprematystach. Ich popisy dla uczciwego człowieka są jak splunięcie w twarz. Trump nie odpowiedział też na pytanie, czy zrezygnuje z poparcia ze strony tych grup, które już z uznaniem piszą o wypowiedzi prezydenta, ponieważ potępił generalnie wszystkich, bez wymieniania z nazwy winnych.
  I niech PAP nie pieprzy, że w antyproteście uczestniczyli aktywiści lewicy. Na ulice wyszli zwykli, uczciwi mieszkańcy Charlottesville, którzy są przeciwni elementom szerzącym nienawiść i hasła z przeszłości, przeciw którym walczono wiele lat. Powtórka niepotrzebna.

  Reply this comment
 3. diwron
  diwron 13 sierpnia, 2017, 20:45

  Interesujące, że ktoś widzi nienawiść w KKK, neonazistach i tp. a nie widzi np nienawiści w BLM i na wielu amerykańskich uczelniach, które opanowane zostały przez komune i gdzie tępiona jest wolność słowa. Faszyzm jest „be” ale komuna jest OK. Komunizm i faszyzm mają wspólne źródła i wspólny cel. Najlepiej napisać, że to wina Trumpa i problem z głowy. Czy w przeszłości ktoś kiedyś zarzucał Trumpowi rasizm, ksenofobię? Dopiero jak został kandydatem, to media rozpoczęły swoją robotę propagandową. Proszę nie pisać czasami, że bronię sprawców z Wirginii. Na tym forum jest kilku dyskutantów (dyskutantek), którzy zapewne „ukończyli universytety propagandowe” CNN, MSNBC, ABC, NBC, WP, NYT i wielu innych odpowiednich portali internetowych, bardzo się tym szczycą i prowadzą propagandę zgodnie z wytycznymi tych mediów.

  Reply this comment
 4. Ezy
  Ezy 14 sierpnia, 2017, 09:05

  Diwron, a jaki „uniwersytet” ty skończyłeś, Fox, Breitbart, Infowar? No to wcale nie dziwię się, że ci się we łbie miesza i czujesz się osaczony przez „faszysto-lewaków”.

  Reply this comment
  • krzych
   krzych 14 sierpnia, 2017, 10:46

   Diwron ukonczyl Trump University a wykladowca byl ten od zdrowego rozsadku propagator niezaleznej mysli Rzepkowski.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*