Jeb Bush: Nie będę głosował na Trumpa

Former Florida governor Jeb Bush.  Photos: EPA/THAIS LLORCA

Former Florida governor Jeb Bush. Photos: EPA/THAIS LLORCA

Jeb Bush, który już wcześniej zrezygnował z ubiegania się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich, zapowiedział w piątek, że w listopadzie nie będzie głosował na Donalda Trumpa.

„Trump nie ma respektu dla konstytucji i nie jest konserwatystą” – napisał na Twitterze Jeb Bush.

„W listopadzie nie zagłosuję ani na Donalda Trumpa, ani na Hillary Clinton” – podkreślił były gubernator Florydy.

Tym samym Bush dołączył do grona prominentnych polityków Partii Republikańskiej, którzy zapowiedzieli, że w listopadowych wyborach nie poprą Trumpa, choć ma on już praktycznie zapewnioną nominację Republikanów w wyścigu do Białego Domu.

W nadchodzących wyborach Trumpa nie poprą także ojciec i brat Jeba Busha, byli prezydenci USA, George Bush i George W. Bush.

Jeb Bush był jednym z 17 kandydatów i faworytem do nominacji prezydenckiej Partii Republikańskiej, ale już w lutym zrezygnował po niepowodzeniach w prawyborach.

Donald Trump zaskał rozgłos kontrowersyjnymi wypowiedziami – jak stwierdzenie, że z Meksyku imigrują do USA głównie gwałciciele i handlarze narkotyków. Pochwalał stosowanie tortur w walce z terrorystami, złożył zapowiedź niewpuszczania do USA muzułmanów i wyraził poparcie dla karania kobiet za aborcję.

W sprawach międzynarodowych Trump głosi poglądy zbliżone do amerykańskich izolacjonistów w okresie międzywojennym, którzy sprzeciwiali się udziałowi USA w koalicji antyhitlerowskiej. Jak oni szermuje hasłem „America First” (Ameryka przede wszystkim), kwestionuje sens zachodnich sojuszy militarnych z NATO na czele i zapowiada radykalną rewizję układów o wolnym handlu w kierunku wzniesienia barier protekcjonistycznych.

Wśród Demokratów zdecydowaną faworytką w walce o partyjną nominację jest była sekretarz stanu Hillary Clinton. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

  1. Jan
    Jan 10 maja, 2016, 16:16

    Ja wraz z żoną już głosowałem na Trumpa w IL i zamierzamy w listopadzie tak samo go poprzeć! Przez komunistów a głównie ich program ubezpieczeniowy Obamacare straciłem kilka tysięcy$,a leczę się i tak za własne pieniądze! Precz z komuną panie Jeb!!!!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 11 maja, 2016, 16:46

      „Gratulacje” Jan, Wiesz tyle, co puste wiadro lub nasz troll eNormals.
      Nic tak nie boli, jak niewiedza, ktora sie popisales.
      Straciles „kilka tysięcy$,a leczę się i tak za własne pieniądze!” – pytanie za sto punktow – na co sie leczysz? I pytanie pomocnicze – Komu placiles, prywatnym ubezpieczalniom?

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 11 maja, 2016, 17:16

        Grunt ,ze wiejski glupek Rysio urwal sie z pastwisko od swojej kozy z Pacanowa ,o ktorej tak chetnie pisze i blyszczy intelektem.Kiedy chce poprawic humor moim inteligentnym znajomym to pokazuje wpisy Rysia i juz mamy beke i lezymy ze smiechu.Tak jak pisalwm wczesniej gdyby idiota wiedzial ,ze jest idiota ,to by nim przestal byc.

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 11 maja, 2016, 19:34

          LOL.
          eNormals i jego „inteligetni znajomi” pokazuja sobie moje wpisy, Hehehehe.
          O ktorej macie cisze nocna?

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 12 maja, 2016, 16:14

            O tym wlasnie pisalem.No dajesz Rysiu ,pokaz co potrafisz ,jeszcze sie dzis nie zdazylem z zadnego imbecyla usmiac.Pokaz swoj intelekt ,niech caly Dziennik Zwiazkowy ma zabawe a na koniec i tak Ci pokaze twoje miejsce w szeregu Rysiu tak jak robie to zawsze z takimi zerami jak ty.Wczesniej byl tu taki idiota Telewizja Radom ,ktory ze mna zadzieral .Byl i juz go nie ma .Tak koncza wszystkie zera ,ktorym wydaje sie ze pozjadali wszystkie rozumy swiata.

          • Rysiu
            Rysiu 12 maja, 2016, 18:04

            LOL.
            Jedno pytanko eNormals – czy ty kiedykolwiek czytasz wlasne wpisy?

  2. aldona
    aldona 10 maja, 2016, 17:23

    Pan Trump bez jego glosu wygra bo ma miliony swoich zwolennikow! A tego mu z calego serca zyczymy i bedziemy na Niego glosowac! Powodzenia!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 11 maja, 2016, 16:48

      Z pewnoscia „wygra”, bo jak widac czarno na bialym, ma poparcie meskiej wiekszosci, LOL.

      Reply this comment
  3. Emil
    Emil 10 maja, 2016, 17:51

    Polonia nic dodac nic ujac

    Reply this comment
  4. Bona
    Bona 10 maja, 2016, 19:03

    bardzo dziekuje za saga BUSH LUB Clinton , a Obama to jeden z najgorszych prezydentow ,jego obamacare zniszczylo emerytow ,tez wlasnie im ucieto emerytury ,by latynowskie i inne lenie mogly z tego darmo korzystac i produkowac dzieci ,jak w krajach 3- trzeciego swiata, dosyc mamy chinczyzny ich,NIC NIE WARTYCH BUBLI,
    ktore niszcza amerykanska ekonomia i produkcja, chcemy dobrej i bezpiecznej Ameryki bez brudasow arabskich i muzumanskiej religii. ,ktora jest niebezpieczna tu w USA , BO KAZE IM ZABIJAC ,TO Z STAMTANT JEST ISIS I TERRORYSCI.

    Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 11 maja, 2016, 10:23

      „chcemy dobrej i bezpiecznej Ameryki bez brudasow arabskich”
      Kto był głównym architektem Willis Tower?
      Z pewnością prawdziwy Polak-katolik. 😉
      *
      Słyszałaś o Dame Zaha Mohammad Hadid?
      Z pewnością byle polonijna rasistka nie ma pojęcia o tym, kim ta pani była.
      Pokaż mi jakiegoś polonijnego architekta, prawdziwego Polaka-katolika, który dostał tyle profesjonalnych nagród co ona.

      Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 11 maja, 2016, 10:31

      „bez muzumanskiej religii. ,ktora jest niebezpieczna tu w USA , BO KAZE IM ZABIJAC ”
      Chrześcijańska religia – ta ze Starego Testamentu – to niby nie „karze zabijać”?
      *
      Nowy Testament „karze” miłować bliźniego a popatrz ile milionów ludzi wymordowali – i dalej mordują – chrześcijanie.
      Popatrz sobie na amerykańskie (i europejskie, np. francuskie) zbrodnie w krajach arabskich tylko w ostatnich latach.

      Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 11 maja, 2016, 10:33

      Oczywiście każe a nie karze.

      Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 11 maja, 2016, 16:49

      Tak Bona, Tobie zabrali z PANSTWOWEJ Emerytury i dali nielagalnym. Na co sie leczysz?

      Reply this comment
      • Bona
        Bona 11 maja, 2016, 17:50

        Twoje pytanie jest kompletnie glupie , jestem jeszcze zdrowa i nic mi nie dolega. ale zal mi tych co nie maja za co isc do odpowiedniego lekarza ,ty tez nie bedziesz mial na stare lata, jak zlodzieje demokraty zostana przy wladzy,co roku jestes starszy i czas swoje robi, jak choroba i bol przycisnie, to przestaniesz wypisywac bzdury i zadawac CHAMSKIE BESENSOWNE PYTANIA..

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 12 maja, 2016, 18:20

          Bona, kazdy czlowiek, co roku jest starszy, nawet dzieci. A to, ze ludzie „co nie maja za co isc do odpowiedniego lekarza” to nie wina Obamy, ktory prawnie zmienil „boskie” prawo, prywatnych firm ubezpieczeniowych do odmowy ubezpieczenia z bylejakiego powodu. Proponuje tobie Bona, najpierw zasiegnac wiedzy i faktow aby pozniej wpisywac komentarze, bo jak tak dalej pojdzie wyjdziesz na idiote (czytaj eNormals).

          Reply this comment
  5. Sowa
    Sowa 12 maja, 2016, 11:47

    pojedynek Normals z konfliktowym Rysiu, fajna rozrywka Normals z idiotami sie nie dyskutuje ,ignorancja

    ale jest z kogo sie posmiac. a alahowe plemie mnie nie imponuje,tam to kobiety sa jak niewolnice ze sredniowiecza, kozy wiecej sa warte u arabow ,jak kobiety. islamska religia to stek bzdur ,zabijesz Amerykanina , to napewno pojdziesz, prosto do nieba i bedzie mial 17- dziewic od Islamskiego Boga,trzeba byc oblakanym by wierzyc w takie bajki.

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 12 maja, 2016, 16:24

      Masz racje bo Islam to w tej chwili najwieksze zagrozenie cywilizacyjne.Ja pisze o tym od kilku lat ,teraz ludzie zaczynaja to dostrzegac .Chyba tylko buddyzm nie jest religia agresji i zla i oni tez wojuja z Islamem bo Islam nie toleruje nikogo i niczego ,kto nie podziela ich religii.Ja odbieram Islam jak zlo w czytej postaci ,indoktrynuja powoli caly swiat .Tocza jak gangrena a wszedzie gdzie pojawi sie Islam pojawiaja sie patologie .

      Reply this comment
    • Normals
      Normals 12 maja, 2016, 16:28

      Co do Rysia idioty ,to ja wiem ze Paulo Coelho powiedzial – Nie walcz z idiotami – sa w przewadze liczebnej ,ale ja nie potrafie obojetnie przejsc obok ludzkiej glupoty nic nie mowiac .Sorry – taki juz jestem :).Pozdrawiam.

      Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 12 maja, 2016, 18:12

      Ale tam zaraz „konfliktowy” Sowa czyli eNormals. Musisz sie nauczyc jednego, ludzie maja inne zdanie na rozne tematy. Tylko inteligetny czlowiek potrafi cos takiego zrozumiec i najwyrazniej ty nie masz inteligencji. Dorabianie sobie nickow nie zmieni NIC jesli chodzi o twoja INTELIGENCJE.

      Reply this comment
      • Sowa
        Sowa 13 maja, 2016, 11:28

        oczywiscie ze jestes pelen nienawisci i konfliktowy ,czepiasz sie kazdego ,jak rzep psiego ogona,ja jestem kobieta a nie eNorlmas,masz obsesje czy co ,poziom twojej inteligencji jest mierny,zachowujesz sie jak pyskata wiejska baba,co do Obamcare ,jest to dostepne obecnie dla takich jak ty , tyle ze nie pokrywa wielu zabiegow lekarskich ,powaznych i drogich operajci ,czyli jest malo warte, szczegolnie dla przewlekle chorych z ciezkimi chorobami ,my mamy ubezpieczenie uniwerstyteckie ,co pokrywa wszystko i nigdy nie kupimy obamacare, bo to pic na wode.

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 13 maja, 2016, 15:33

          Przepraszam ,ze dostalo Ci sie od ” inteligentnego inaczej ” Rysia przeze mnie .Ten gosc jest jak wrzod na dupie i tak tez nalezy go traktowac.My dalej robmy swoje nie ogldajac sie na ujadajacych Rysiow ,takich burkow zawsze wszedzie pelno.Pozdrawiam

          Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 13 maja, 2016, 21:14

          LOL,
          Same „inteligenty” pisza z konta eNormalsa.
          Nic tylko podziwiac te same bledy i tok „myslenia”.
          Istna „Baza Ludzi Umarlych” tylko bez inteligencji…

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 14 maja, 2016, 12:39

            Rysiu naczelny debil dziennika zwiazkowego wszedzie widzi normalsa hahahaha ,w psychiatrii nazywa sie ten stan „mania przesladowcza” .Tak wiec Rysiu ,na kazdy twoj debilny komentarz odpowiem Ci tym tekstem ,udowadniajac Ci jakim totalnym zerem jestes.Zobaczymy jaka mi dasz odpowiedz mistrzu piora i cietej riposty (sarkazm)hahahahaha.

            Poznalem czlowieka
            Rysio oto imie jego
            Ciemnego z zmalym umyslem
            Za to ze zbyt przeroslym ego
            Takie chamskie Rysie
            Patafiany w prost spod Pacanowa
            Probuja nam zycie ustawiac
            Uczyc wszystkiego od nowa
            Udowadniac wyzszosc swoja
            I ublizac wszystkim
            Jakim zerem trzeba byc ja pytam
            Jaka trzeba byc menda i chlystkiem?
            I co mi na to odpowiesz Rysiu
            W wielkiej swej madrosci i intelekcie ?
            Jak poskladasz slowa mistrzu piora
            Piora maczanym w klozecie
            I ten gnoj z klozetu potem tu rozsylasz
            Brudzac lajnem wszystkich wokolo jak leci
            Obrazasz , przezywasz ,ganisz i pouczasz
            Choc sam jestes czlowiekiem niewielkim
            Licza sie tylko twoje uczucia
            Mniej niz zero Rysiu jestes
            W moim plytkim tak jak twierdzisz swiecie
            Grunt ,ze ty moj Rysiu
            Plawisz sie w swym szambie
            Lubisz plywac w swoim klozecie …..

          • Rysiu
            Rysiu 14 maja, 2016, 15:20

            Wow!
            Teraz wiersze pisza dla mnie, How nice… LOL.
            Chyba jednak cos DOBRZE zrobilem.

        • baja
          baja 15 maja, 2016, 10:06

          Najpierw dobrze sie zapoznaj z obamacare a pozniej pisz.Obamacare jest bardzo dobre i pokrywa wszystkie zabiegi lekarskie nawet te drogie operacje, wiem to z wlasnego doswidczenia.Moze nawet te obamacare jest lepsze od tego twojego ubezpieczenia uniwersyteckiego.

          Reply this comment
          • kaja
            kaja 15 maja, 2016, 12:44

            to teraz mocno modlij sie pod oltarzem ,bo jak Trump wygra wybory,to to cudowne obamacare dla biedoty przestanie istniec..

          • Rysiu
            Rysiu 18 maja, 2016, 18:44

            LOL kaja.
            Czy ty o tym wiesz czy nie – Ty do biedoty nalezysz. I najwyrazniej o tym nie masz zielonego pojecia, no coz. Zacznij sie bic w piers i powtarzaj w nieskoczonosc: „jestem bogaty”, Realia sa takie, ze nigdy ale to nigdy bogatym nie bedziesz, sorry.

  6. Yankes
    Yankes 14 maja, 2016, 12:57

    Jemy , pijemy , lulki palimy i sie nudzimy – ( zmiana tematu panowie Rysiu i eNormals) -prosze

    Reply this comment
  7. FOX
    FOX 14 maja, 2016, 19:49

    NAWIEDZONY PATOL szuka ludzi ktorym bedzie dokuczal , bo nie ma nic innego do roboty, to zajmuje sie wkurzaniem czytelnikow Normals nie rusz gowna ,bo smierdzi ,TO CHORY czlowiek a jego wypociny to dno, niewiadomo po co i w jakim celu DZ publikuje TAKIE BADZIEWIE???.

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 14 maja, 2016, 22:19

      LOL.
      I jak sie okazalo, eNormals to zdecydowanie IDIOTA i najwyrazniej bardzo go zabolal FAKT, ze mu brak inteligencji, Sorry eNormals – inteligencji sie nie mozna nauczyc (w miescie czy na wsi) – z inteligencja sie rodzi, pacanie. Uwierz mi, wcale mi ciebie nie zal, Ty sobie to sam zrobiles.

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 16 maja, 2016, 21:08

        No tak czego sie spodziewac po przyglupawym Rysiu ,ja pisze o nim jakim jest zerem i dnem a ten imbecyl cieszy sie ,ze wiersze o nim pisza.Rysiu to taki typ czlowieka , ze kiedy ktos mu pluje w twarz on twierdzi ,ze deszcz pada.Bede Ci wklejal ten wierszyk ,zeby Ci przypominac jakim skonczonym idiota jestes.A twoja spekatalularna odpowiedz nad ktora 2 dni siedziales pokazuje jakim jestes mistrzem cietej riposty i piora.Dno i wodorosty.

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 18 maja, 2016, 18:47

          LOL, znowu blad IDIOTO.
          Popatrz na daty i potem pisz komentarz.
          Jak juz pisalem, inteligencja to rzecz wrodzona – tego sie nie nauczysz i nigdy nie pojmiesz.

          Reply this comment
      • Normals
        Normals 16 maja, 2016, 21:14

        I jeszcze jedno ,pacanem to moze ty jestes .Ja pochodze z rodu Lempickich herbu Junoszy wiec mi pastuchu nie ” pacanuj „,bo ty u nas we dworze bys nawet swin nie pasal.W jednym masz racje inteligencji nie da sie nauczyc wiec nawet nie probuj zgrywac inteligenta.

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 18 maja, 2016, 18:51

          LOL.
          Ty dla mnie mozesz nawet byc z rodu IDIOTOW herbu Zielona Pietruszka, mnie to obchodzi jak zeszloroczny snieg. Ciagle jestes idiota i brak ci inteligencji.
          I najwazniejsze jest to, ze to sam udowodniles.

          Reply this comment
  8. Yankes
    Yankes 14 maja, 2016, 23:08

    Duzo bym oddal ,aby wszystkich kometujacych na forum – zobaczyc na deskach Copernicus Center Kazdy koszula z Orlem badz w Gwiazdy .Wiekszos z kosa lub sztacheta Czasami smycz z psem , czasani sznurek z koza .Ach marzenia

    Reply this comment
  9. polonus
    polonus 15 maja, 2016, 10:05

    bohaterski Rysiu nie przebira w srodkach ,ale zapomial o tej starej prawdzie,

    nosil wilka razy kilka ,poniesli i wilka ,

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*