Jak lis w kurniku

Oficer aresztowany za napaść seksualną

Oficer sił lotniczych USA, podpułkownik Jeffrey Krusinski, któremu powierzono kierownictwo nad programem prewencji napaści na tle seksualnym został aresztowany za… napaść seksualną. 

Jeffrey Krusinski fot. Arlington County Police Dept.

Jeffrey Krusinski fot. Arlington County Police Dept.

W komunikacie policji z Arligton w Wirgini czytamy: „Pijany mężczyzna podszedł na parkingu do kobiety i zaczął obłapywać jej piersi i pośladki. Kobieta broniła się. Kiedy ponownie próbował ją dotknąć zawiadomiła policję. Aresztowany to 41-letni Jeffrey Krusinski z Arlington. Po wpłaceniu kaucji mężczyznę zwolniono z aresztu”.

Air Force odwołał Krusinskiego ze stanowiska i podjął własne śledztwo w tej sprawie.

Nie jest to pierwszy skandal seksualny w tej formacji sił zbrojnych USA. Najwięcej tego typu przypadków miało miejsce w bazie Lackland w Teksasie, gdzie blisko 60 kobiet złożyło skargi na 30 oficerów szkoleniowych.

Z raportu Departamentu Obrony wynika, że tylko w 2011 roku zanotowano w amerykańskim wojsku 19 tys. napaści seksualnych. Na stronie internetowej programu prewencyjnego podpułkownik Krusinski pisał: „Musimy dążyć do stworzenia środowiska, w którym nie ma miejsca na incydenty natury seksualnej. Nie będziemy tolerować tego typu postępowania. Musimu traktować wszystkich członków naszej formacji z należnym szacunkiem”. Szkoda, że nie przejął się tym, co napisał.

(HP – eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*