Izba Reprezentantów przyjęła projekt ustawy o zniesieniu Obamacare

fot.Michael Reynolds/PAP/EPA

fot.Michael Reynolds/PAP/EPA

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu po burzliwej debacie przyjęła w czwartek projekt ustawy o zniesieniu systemu opieki medycznej Obamacare i zastąpieniu go systemem przygotowanym przez przywódców Partii Republikańskiej.

Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 217 do 213. Aby nowy system stał się prawem, podobną ustawę musi przyjąć Senat, a następnie obie wersje ustawy – Izby Reprezentantów i Senatu – będą uzgadniane podczas konferencji ustawodawczej przedstawicieli obu izb parlamentu.

Głosowanie w Izbie Reprezentantów jest pierwszym udanym krokiem w kierunku spełnienia podstawowej obietnicy wyborczej Donalda Trumpa, czyli likwidacji Obamacare.

W marcu republikanie musieli wycofać projekt podobnej ustawy, kiedy zorientowali się, że nie ma szans na jego przyjęcie, m.in. z powodu sprzeciwu grupy konserwatywnych fiskalnie republikańskich kongresmenów. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. Super fun
    Super fun 4 maja, 2017, 21:56

    Super teraz polonijne glupki ktore glosowaly na Trumpa beda umierac w poczekalni Cook County Hospital Fajnie to wymyslil doplaty przez 5lat czyli do wyborowo a potem moga zdychac buhaha

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*