IAR: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego

IAR: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczyły, by wysłali oni list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu – podaje w czwartek Informacyjna Agencja Radiowa. Informacje IAR zaprzeczają doniesieniom Wirtualnej Polski na ten temat.

WP, powołując się na źródła w Kongresie USA, napisała, że grupa około 60 amerykańskich senatorów ma skierować list do premiera Morawieckiego, domagając się restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Według WP list ma być ujawniony w przeddzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

Wśród sygnatariuszy apelu WP z nazwiska wymieniła jedynie senator Tammy Baldwin z Wisconsin (która miała być też inicjatorką dokumentu) oraz senatora Marco Rubio z Florydy. W rozmowie z korespondentem Polskiego Radia biura senatorów zaprzeczyły, by wysłali oni list do szefa polskiego rządu w tej sprawie.

Pracownicy biura senatora z Florydy – jak przekazuje IAR – nie słyszeli o nowym liście w sprawie restytucji. „Asystenci Marco Rubio byli przekonani, że chodzi o list do premiera Morawieckiego z marca ubiegłego roku, który podpisało 59 senatorów” – podaje Agencja.

Informacjom WP zaprzeczyli też współpracownicy senator Tammy Baldwin. „Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie” – brzmi treść oświadczenia biura prasowego Baldwin.

IAR zaznacza, że pełne zweryfikowanie informacji WP uniemożliwia to, że portal wskazał jedynie dwoje sygnatariuszy listu.(PAP)

fot.pexels.com

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*