Honda i Volvo z nagrodami dla amerykańskich samochodów roku

fot.Tannen Maury/EPA

fot.Tannen Maury/EPA

Komisja składająca się z ok. 55 niezależnych dziennikarzy motoryzacyjnych wybrała Hondę Civic i Volvo XC90 jak samochody roku w Ameryce Północnej. Zwycięzców zaprezentowano na rozpoczynających się targach motoryzacyjnych w Detroit.

Nagrody wręczono w kategoriach: Samochód Roku 2016 Ameryki Północnej i Samochód Ciężarowy/Użytkowy.

Civic wygrał z takimi konkurentami jak Chevrolet Malibu i Mazda MX-5 Miata. Natomiast XC90 pokonało Nissana Titana XD i Hondę Pilot. Poprzedni model Civica został uhonorowany także w 2006 roku.

Wiceprezydent Hondy w USA John Mendel zwrócił uwagę, że ta nagroda „podniesie dodatkowo presję” na zespół projektantów, który pracuje już nad następną generacją modelu Civic.

Agencja Associated Press tłumaczy, że szwedzki koncern będzie chciał wykorzystać nagrodę dla XC90 do zwiększenia swojej obecności na amerykańskim rynku. Wyróżnienie zostanie wykorzystane do promocji – zapowiedział prezes Volvo na oba kontynenty amerykańskie Lex Kerssemakers.

„Skoro chcemy wykorzystywać w przyszłości te same platformy, te same jednostki napędowe dla nowych modeli, to pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze” – tłumaczył Kerssemakers.

Nagrody dla dwóch samochodów spoza USA przyznano w Detroit ostatnio w 2012 roku. Wyróżniono wtedy Hyundaia Elantre i Land Rovera Evoque. Tytuł samochodu roku Ameryki Północnej przyznawany jest od 1993 roku. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*