Hiszpańskojęzyczny prezenter TV wyrzucony z konferencji prasowej Trumpa

Jorge Ramos  fot.Sashenka Gutierrez/EPA

Jorge Ramos fot.Sashenka Gutierrez/EPA

Popularny wśród Amerykanów pochodzenia latynoskiego prezenter hiszpańskojęzycznej telewizji Univision został we wtorek usunięty z konferencji prasowej miliardera Donalda Trumpa, obecnie czołowego kandydata Partii Republikańskiej do prezydentury w przyszłorocznych wyborach.

Prezenter Jorge Ramos usiłował zadać Trumpowi pytanie podczas konferencji prasowej w Dubuque, w stanie Iowa. Jednak Trump demonstracyjnie go ignorował przyjmując pytania od innych dziennikarzy. Później polecił mu aby „siadał, bo nie został wywołany”.

Na uwagę Ramosa, że ma prawo zadać pytanie, Trump powtórzył: „Nie, nie ma pan prawa. Nie był pan wywołany”. „Niech pan wraca do Univision” – dodał. Następnie dziennikarza wyprowadzono z sali.

Po pewnym czasie umożliwiono Ramosowi powrót na salę, gdzie wdał się w polemikę z Trumpem na temat jego kontrowersyjnych propozycji w sprawie uregulowania problemu imigrantów w USA.

„Nie może pan deportować 11 mln ludzi, ani zbudować muru o długości 1900 mil” – argumentował Ramos.

Pytany później o ten incydent, Trump utrzymywał, że Ramos „wstał i zaczął krzyczeć i być może dlatego został usunięty”. „To bez wątpienia bardzo emocjonalna osoba” – ocenił.

Trump, który sam jest potomkiem imigrantów, uczynił z problemu imigracji główny punkt swojego programu. Opowiedział się m. in. za deportowaniem wszystkich nielegalnych imigrantów w USA, których liczbę ocenia się na 11 mln. Ponadto wezwał do likwidacji automatycznego przyznawania amerykańskiego obywatelstwa urodzonym w USA dzieciom nielegalnych imigrantów oraz za budową muru wzdłuż całej granicy z Meksykiem.

Swą kampanię przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się w listopadzie 2016 r., Trump rozpoczął od ataku na sąsiedni Meksyk zarzucając mu, że wysyła do USA „ludzi, którzy stwarzają problemy”. „Nie wysyłają do nas najlepszych ludzi, ale tych, którzy są przestępcami, narkomanami i gwałcicielami” – utrzymywał.

Według ostatnich sondaży Trump pozostawił daleko w tyle wszystkich pozostałych kandydatów do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej, o którą ubiega się łącznie 17 kandydatów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.0

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

  1. Pit
    Pit 26 sierpnia, 2015, 21:01

    Trump =Putin =Lukaszenko=Adolf =Stalin ludzie opamietajcie sie puki bedzie za pozno

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*