Hillary Clinton: Putin może być niebezpieczny

Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton powiedziała w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Bild am Sonntag”, że prezydent Rosji Władimir Putin „może być niebezpieczny”, a kraje zachodnie powinny znaleźć wspólną odpowiedź na jego politykę wobec Ukrainy. 

Hillary Clinton fot.Jim Lo Scalzo/PAP/EPA

Hillary Clinton fot.Jim Lo Scalzo/PAP/EPA

Według Clinton „człowiek taki jak Putin idzie zawsze do końca i stara się sprawdzić, czy inni stawią opór”, zanim sam zmieni taktykę.

Odpowiadając na pytanie, do jakiego stopnia Putin może być niebezpieczny w kontekście aneksji Krymu i kryzysu ukraińskiego, była szefowa amerykańskiej dyplomacji potwierdziła: „sądzę, że może być niebezpieczny”.

„Zachód powinien odpowiedzieć i wspólnie zareagować na jego ostatnią agresję na Ukrainie” – mówiła Clinton w wywiadzie opublikowanym z okazji prezentacji w Berlinie jej książki „Hard Choices” („Trudne wybory”).

Putin w wywiadzie przed miesiącem dla mediów francuskich, reagując na krytykę Clinton dotyczącą polityki Rosji wobec Ukrainy, oświadczył, że Clinton jest „słaba” i dodał, że „słabość niekoniecznie jest złą cechą u kobiety”.

(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. nemo
    nemo 7 lipca, 2014, 11:06

    Szanowna Pani Clinton,Chcę sprostować twierdzenie,że Putin może być niebezpieczny.Putin jest już niebezpiecznym przestępcą opanował wszystkie dwory rządzące na świecie.Przykład Niemiec.Były Kanclerz Schroder kniaż u Putina dyma w rury paliwo,na końcówce siedzi okrakiem Angela i sprzedaje Europie a pieniążki wracają na kreml ku potędze wielkiej Rosji.Taka Merkel zawsze zadba o swoją srakę a gdzieś ma niewolników pracujących na Putina.Ten prostak zrozumiał potęgę pieniądza i wykorzysta ją bezwzględnie do zapanowania nad światem.Ostrzegam,że do brzegów USA wkrótce dotrą kacapy na okrętach wyprodukowanych przez niewolników francuskich i niemieckich.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*