Hakerzy opublikowali dane rzekomych zwolenników Ku-Klux-Klanu

fot.Jim Lo Scalzo/EPA

fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Grupa hakerska Anonymous zamieściła w czwartek (czasu miejscowego) w internecie listę ponad 1000 rzekomych zwolenników Ku-Klux-Klanu (KKK). Hakerzy twierdzą, że opublikowali listę w ramach walki z przemocą na tle rasistowskim.

Lista zawiera konta rzekomych sympatyków KKK w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Google+. Na wielu opublikowanych profilach znajdują się rasistowskie zdjęcia i slogany.

Anonymous twierdzą, że aby zdobyć te informacje, przeprowadzali rozmowy z ekspertami i dopuszczali się „cyberszpiegostwa i stosowali metody socjotechniczne”.

To najnowsza odsłona kampanii prowadzonej przez Anonymous pod hasłem „Hoods Off” (ang. kaptury z głów). Akcja ma być odpowiedzią na groźby Ku-Klux-pod adresem uczestników demonstracji w Ferguson, w stanie Missouri; protestowali oni przeciw decyzji ławy przysięgłej, która postanowiła nie sądzić białego policjanta, który w sierpniu 2014 r. zastrzelił czarnoskórego nastolatka.

W listopadzie Anonymous przypuścili serię ataków na stronę internetową powiązaną z KKK oraz przejęli dwa powiązane z tą organizacją konta na Twitterze.

Jednocześnie hakerzy ogłosili, że opublikowana kilka dni temu lista rzekomych członków Ku-Klux-Klanu, w tym kilku amerykańskich polityków, jest nieprawdziwa; podkreślili, że „mogą ręczyć” tylko za listę z 5 listopada.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*