„Gwiezdne wojny” w parkach rozrywki Disneya

Dwa parki rozrywki – kalifornijski Disneyland i znajdujący się na Florydzie Walt Disney World – zostaną rozbudowane, m. in. o tematyczny aneks nawiązujący do kultowej serii filmów o „Gwiezdnych wojnach” – poinformował dyrektor administracyjny koncernu Disneya Bob Iger.

fot. Brendan McDermid/ EPA

fot. Brendan McDermid/ EPA

Oba aneksy zajmą obszar po 6 hektarów i oferować będą zwiedzającym atrakcje związane z treścią filmów. Będą oni mogli m. in. odwiedzić słynną podejrzaną knajpę Cantina, w której spotykają się galaktyczni przemytnicy i handlarze oraz przejąć stery statku Millenium Falcon, należącego do Hana Solo.

Inna atrakcja umożliwi zwiedzającym znalezienie się w samym sercu bitwy między pojazdami kosmicznymi rebeliantów i Imperium.

Budowa w Kalifornii ma rozpocząć się w 2017 r.; daty rozpoczęcia prac na Florydzie jeszcze nie ustalono. Iger zapowiedział też budowę kilku innych aneksów tematycznych, m. in.”Toy Story Land” na Florydzie.

Tymczasem fani „Gwiezdnych wojen” oczekują niecierpliwie zapowiedzianej na grudzień premiery pierwszego filmu z nowej trzyczęściowej serii, zatytułowanego „Moc się budzi” (The Force Awakens). Ponownie ma w nim wystąpić Harrison Ford w roli Hana Solo.

Pierwszy film z serii, zatytułowany właśnie „Gwiezdne wojny”, wszedł na ekrany kin w 1977 r. i wkrótce stał się ikoną popkultury. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*