GW: USA chcą od Polski zatrzymania Romana Polańskiego

GW: USA chcą od Polski zatrzymania Romana Polańskiego

Do Prokuratury Generalnej w Warszawie wpłynął wniosek rządu USA o zatrzymanie Romana Polańskiego, dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”. Reżyser, który przyjechał do stolicy na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich, jest od 36 lat ścigany za gwałt na nieletniej.

Dziennik powołuje się na „wysokiego urzędnika” resortu sprawiedliwości, który potwierdził, że pismo rzeczywiście wpłynęło. Jest to wniosek nie o ekstradycję, lecz o zatrzymanie na potrzeby wszczęcia procedury ekstradycyjnej. Ale pismo nie spełnia wymogów formalnych, więc zapewne zostanie odesłane do poprawki.

Według ogłoszonej w 2010 r. przez polską prokuraturę wykładni Polańskiemu nie grozi ekstradycja, ponieważ jego przestępstwo się w Polsce przedawniło.

(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. JASIO
  JASIO 30 października, 2014, 00:50

  Pedofil to pedofil….ZBOCZENIEC SEKSUALNY….nie ma przedawnia dla takiego zboczenca rodem z pejsiatego wybranego narodu…to nie jest Polak I powinien byc sadzony za swoje zboczenia !!! Prawo powinno byc rowne nawet dla tych „cudownych” rezyserow zboczonych,ktorzy wykorzystuja swoja pozycje dla swoich sprosnych dewiacji…..Ja osobiscie nie ogladam zadnych filmow z naglowkiem ROMAN POLANSKI bo zboczeniec jest zboczencem I kropka !

  Reply this comment
 2. Robert
  Robert 3 listopada, 2014, 16:23

  Mieszkałem w USA i wiem czego się boi Roman Polański, tam każdy sexual offender jest aktualnie na federalnej liście ze zdjęciem do której każdy ma dostęp przez komputer – wyobrażacie sobie oglądać na liście Ministerstwa Sprawiedliwości w Polsce na takiej liście na przykład znanego reżysera Andrzeja Wajdę wystawionego za gwałt na nieletniej – i co on miałby nakręcić nowy film z taką kartoteką kryminalną wyświetlany na ekranach wszystkich kin w Polsce i jeszcze – to jest nie realne – Właśnie taką sytuację ma w tej chwili Roman Polanski w USA – każdy wie że to jest pedofil i w nosie mają kim on jest. Wyobrażacie sobie żeby ktoś tak sławny zgwałcił 13 letnią dziewczynę – Co by było gdyby Prezydent Komorowski zrobił coś takiego albo Papież w Rzymie zgwałcił 12 letnią uczennicę w Watykanie. Pedofil to pedofil -jutro zabierze się za twoje dziesięcioletnie dziecko i zrobi swoje i dla mnie nie ma znaczenia kim on jest w przestrzeni publicznej.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*