Georgette Mosbacher wystąpiła przed senacką komisją spraw zagranicznych

Georgette Mosbacher fot.Financial Times/Grace Villamil/Flickr

Nominowana na stanowisko ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher wystąpiła we wtorek przed komisją spraw zagranicznych Senatu. Zapowiedziała, że jeśli Senat zatwierdzi jej nominację, to “służba w Polsce będzie najważniejszym obowiązkiem w jej całym życiu”.

Pytana przez republikańskiego senatora ze stanu Georgia, Johnny’ego Isaksona, który przewodniczył wtorkowemu posiedzeniu komisji, dlaczego zgodziła się przyjąć nominację prezydenta Trumpa, 71-letnia obecnie Mosbacher odparła, że jest to “ostatni rozdział w jej życiu”. Na stanowisku ambasadora USA w Warszawie “chciałaby wykorzystać swe uprzednie doświadczenia wyniesione z biznesu, pracy społecznej i działalności politycznej”.

Jeśli Senat zatwierdzi nominację Mosbacher będzie ona pierwszą kobietą w historii stosunków polsko-amerykańskich piastującą urząd ambasadorski w Polsce.

Georgette Mosbacher, działaczka polityczna i społeczna związana z Partią Republikańską, businesswoman, autorka poradników, była szefowa wielu firm, podczas swojego wystąpienia przed komisją spraw zagranicznych Senatu USA przywołała słynne wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, w którym amerykański przywódca podkreślił, że “silna Polska jest w interesie Stanów Zjednoczonych”. “Oznacza to, że Polska jest suwerenna i niezależna z silnymi konstytucyjnymi swobodami, że jest militarnie bezpieczna, że jest gospodarczo dynamiczna i prężna” – dodała ze swej strony Mosbacher.

Mosbacher, która sama siebie określa jako “ucieleśnienie American Dream”, zwróciła uwagę w swym wystąpieniu na to, że Polska jest “przykładem fenomenalnego sukcesu gospodarczego jako kraj, który od 1990 r. potroił wartość PKB na głowę mieszkańca”. Dodała zarazem, że “zdaje sobie sprawę z zastrzeżeń odnoszących się do poszanowania instytucji demokratycznych w Polsce, ograniczania wolności słowa, niezawisłości sądów i rządów prawa”. Zapowiedziała, że w przypadku zatwierdzenia jej nominacji jest “gotowa dać wyraz swemu przywiązaniu do podstawowych swobód” i demokracji.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 6 czerwca, 2018, 11:10

  Będzie Żydówka z ramienia stanów Zjednoczonych pilnowała Polaków aby nie podskakiwali, nawet nie mruczeli.

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 6 czerwca, 2018, 11:18

  Mosbacher Żor-żeta ma dopilnować aby rząd Polski zbierał fundusze dla amerykańskich Żydów ok. 600 mld (bilionów) $ (za to, że nie kiwnęli palcem jak mordowano europejskich Żydów!) i zwrot wszystkich kamienic, nawet tych zburzonych i postawionych w innym miejscu. Mają też dać synom i wnukom polskich Żydów w Izraelu, którzy zdezerterowali z Wojska Polskiego (Andresa) ok 3-5 tysięcy ! bo nie chcieli bić się z hitlerowcami i wyzwalać obozy koncentracyjne, swoich braci, tylko woleli pić piwo i ruchać co się nawinie np. Palestynki.

  Reply this comment
 3. niklot
  niklot 6 czerwca, 2018, 11:22

  Typowo żydowskie zagranie: chwalić i ganić. Mosbacher będzie chwalić Polaków – jak będą płacili haracz i ganić Polaków: dlaczego tak powoli i wciąż za mało!

  Reply this comment
 4. kicia
  kicia 6 czerwca, 2018, 14:07

  a czy ma moze „polskie” korzenie?

  Reply this comment
  • Adam B.
   Adam B. 6 czerwca, 2018, 15:11

   Kicia Ona w tym wieku „zadnych juz Korzeni sie chyba niespodziewa , czy Polski czy Hebrajkso/Amerykanski , korzen jak korzen potrafi byc twardy .

   Reply this comment
 5. Yaroon
  Yaroon 6 czerwca, 2018, 15:23

  Mosbacher zapowiedziała, że będzie pilnowała i dopilnuje, żeby w Polsce (rząd polski) zrobił takie ustawy, żeby Żydzi dostali te skromne kilkaset miliardów dolarów. Naprawdę ! Po prostu Żydzi wysłali ją po haracz od Polski. Cwane parchy wiedzą, że każdy kolejny rząd w Polsce „robi laskę ” Amerykanom – jak to określił minister Sikorski.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*