Gen. Hodges: działania Rosji w Syrii nie odwrócą uwagi USA od Ukrainy

Dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodgesfot. Sergiej Dolzhenko/EPA

Dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodgesfot. Sergiej Dolzhenko/EPA

Uwaga USA nie zostanie odwrócona od Ukrainy przez działania Rosji w Syrii – deklaruje dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges. Wyraził też przekonanie, że unijne sankcje nałożone na Rosję zostaną podtrzymane.

 

Gen. Hodges przyznał, że spotkał się z wyrazami zaniepokojenia, iż USA złagodzą podejście do spraw Ukrainy, by współpracować z Rosją w Syrii. „Musicie mieć państwo pełną pewność, że uwaga Stanów Zjednoczonych nie zostanie odwrócona przez to, co dzieje się gdziekolwiek indziej na świecie, od tego, że Rosja nadal musi wywiązać się ze swoich zobowiązań jako część międzynarodowej społeczności i szanować międzynarodowe normy i procedury” – powiedział.

I dlatego, jak zaznaczył, „czuje się absolutnie przekonany, że Unia Europejska będzie kontynuowała nakładanie sankcji, sankcje te zostaną przeniesione na kolejny okres od stycznia, powinny zostać przeniesione, po to, by Rosja wiedziała, że nasza uwaga nie zostanie odwrócona przez to, co robią również w Syrii”

Jak mówił generał, działania Rosji na wschodzie Europy, okupowanie suwerennego terytorium ukraińskiego muszą zostać powstrzymane.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*