FBI zatrzymało dwie osoby podejrzane o chęć dołączenia do IS

fot.Matt Campbell/EPA

fot.Matt Campbell/EPA

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) zatrzymało w Kalifornii dwóch mężczyzn podejrzanych o chęć walki w szeregach dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Jeden z nich został aresztowany na lotnisku w Los Angeles – podała w piątek stacja NBC News.

Telewizja informacyjna powołała się na anonimowych przedstawicieli służb bezpieczeństwa. Według ich relacji mężczyźni nie mieli przy sobie broni i w chwili zatrzymania nie stanowili zagrożenia dla otoczenia. Drugi z nich miał być aresztowany w hrabstwie Orange.

Informację potwierdziła agencji Reutera rzeczniczka FBI Laura Eimiller. Podkreśliła, że zatrzymania są konsekwencją śledztwa prowadzonego przez specjalną grupę antyterrorystyczną. Odmówiła jednak podania szczegółów do czasu wniesienia do sądu oficjalnego aktu oskarżenia.

Reuters podaje, że zatrzymani staną przed sądem federalnym w Santa Ana jeszcze w piątek.

W ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych aresztowano kilka osób pod zarzutem planowania wyjazdu do Syrii i walki w szeregach IS. W kwietniu zatrzymano np. sześciu mężczyzn z amerykańskim paszportem pochodzących z Somalii. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: FBI, isis, zatrzymanie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*