FBI twierdzi, że udaremniła zamachy planowane w USA z okazji 4 lipca

fot.Matt Campbell/EPA

fot.Matt Campbell/EPA

Amerykańskie służby udaremniły planowane przy okazji obchodów Święta Niepodległości 4 lipca zamachy, inspirowane ekstremizmem Państwa Islamskiego, w których mieli zginąć ludzie – powiedział w czwartek dyrektor FBI James Comey.

Comey powiedział dziennikarzom, że w ostatnich czterech tygodniach aresztowano ponad 10 osób inspirowanych ekstremizmem Państwa Islamskiego, dzihadystycznej organizacji, która wykorzystując internet próbuje rekrutować nowych bojowników także w USA.

Dyrektor FBI powiedział, że niektóre z aresztowanych osób planowały przeprowadzenie zamachów przy okazji obchodów 4 lipca. Nie podał jednak żadnych szczegółów ani liczby udaremnionych zamachów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: 4 lipca, FBI, zamachy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*