Ewakuacja lotniska w Denver – nie znaleziono ładunków wybuchowych

Lotnisko w Denver fot.Wikipedia

Lotnisko w Denver fot.Wikipedia

Po częściowej ewakuacji międzynarodowe lotnisko w Denver (stan Kolorado) znów otwarto; w podejrzanych pakunkach nie było ładunków wybuchowych – poinformowano na Twitterze portu lotniczego we wtorek, po zamachach w Belgii, gdzie zginęło co najmniej 30 osób.

Gdy na lotnisku znaleziono kilka „podejrzanych pakunków”, ogłoszono ewakuację „głównej części terminala”. Na miejsce przybyli saperzy i policja, którzy zbadali podejrzane paczki.

Jednak ok. północy czasu polskiego podano, że żaden ze znalezionych pakunków nie zawierał ładunków wybuchowych. Lotnisko zostało ponownie w pełni otwarte.

Port lotniczy Denver to piąte największe pod względem natężenia ruchu lotnisko w Stanach Zjednoczonych i 13. na świecie – pisze AFP. Rocznie przyjmuje ponad 53 mln pasażerów, a dziennie obsługuje ok. 1,5 tys. lotów.

Po tym jak we wtorkowych zamachach terrorystycznych na brukselskie lotnisko międzynarodowe i stację metra zginęło ponad 30 osób i ponad 200 zostało rannych, wzmożono ochronę wielu amerykańskich lotnisk.

Także w Unii Europejskiej niemal wszystkie rządy podwyższyły poziom alertu antyterrorystycznego i wzmocniły ochronę obiektów najbardziej narażonych na ataki. Poza dworcami i lotniskami są to m.in. elektrownie atomowe.

Lepiej chronione są m.in. dworce kolejowe i lotniska oraz stacje metra w Los Angeles, Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Barcelonie, Kopenhadze i Pradze. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*