Dżochar Carnajew trafił do więzienia

Dżochar Carnajew, jeden z dwóch podejrzanych o dokonanie zamachów w Bostonie, został przewieziony ze szpitala, w którym przebywał od tygodnia, na oddział szpitalny aresztu federalnego w Fort Devens w stanie Massachusetts – podała w piątek agencja federalna USMS.
Radość na ulicach Bostonu po schwytaniu podejrzanego o dokonanie zamachu. Fot.: PAP/EPA

Radość na ulicach Bostonu po schwytaniu podejrzanego o dokonanie zamachu. Fot.: PAP/EPA

Carnajew w nocy opuścił szpital Beth Israel Deaconess i został przewieziony do aresztu federalnego w Fort Devens, ok. 60 km na zachód od Bostonu – podała agencja United States Marshals Service (USMS).

Do tej bazy wojskowej kierowani są więźniowie i zatrzymani przez federalny wymiar sprawiedliwości, wymagający długotrwałego specjalistycznego leczenia lub opieki psychiatrycznej.

19-letni Carnajew został ranny podczas pościgu policyjnego, zakończonego w ubiegły piątek zatrzymaniem w Watertown pod Bostonem. Stwierdzono u niego ranę postrzałową gardła oraz inne obrażenia odniesione podczas policyjnej obławy.

Dżochar Carnajew jest podejrzany o przeprowadzenie – wraz z bratem Tamerlanem – 15 kwietnia w Bostonie zamachów, w których zginęły trzy osoby, a ok. 180 zostało rannych. 26-letni Tamerlan zginął w strzelaninie z policją przed ujęciem Dżochara.

Młodszemu z braci postawiono m.in. zarzut zastosowania broni masowego zniszczenia. Grozi mu za to kara śmierci.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*