Dwie osoby zabite w strzelaninach pod Waszyngtonem

fot. Marcin Wichary/Flickr

fot. Marcin Wichary/Flickr

Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w wyniku dwóch incydentów z bronią palną, do których doszło w piątek na przedmieściach Waszyngtonu – podała policja. Zatrzymano domniemanego sprawcę, którym jest zbiegły policjant podejrzewany już o zabicie żony.

Domniemanym zabójcą jest 62-letni Eulalio Tordil, który miał w czwartek przed jedną ze szkół w stanie Maryland na przedmieściach Waszyngtonu zastrzelić swoją żonę i postrzelić przechodnia. Groził też, że popełni samobójstwo. Od tego czasu był intensywnie poszukiwany przez policję.

W piątek wieczorem czasu polskiego policja podała na Twitterze informację o jego schwytaniu.

Do czwartkowego zabójstwa doszło w hrabstwie Prince George, a do piątkowych wydarzeń – w sąsiednim hrabstwie Montgomery w tym samym stanie.

Najpierw miała miejsce strzelanina przed centrum handlowym Westfield Montgomery w Bethesda, w której rany odniosły trzy osoby. Jedna z nich zmarła po przewiezieniu do szpitala. Do kolejnego śmiertelnego użycia broni palnej doszło nieco później w oddalonym o kilka minut jazdy samochodem centrum handlowym Aspen Hill w Silver Spring. Na miejscu zginęła tam kobieta.

We wszystkich szkołach w hrabstwie Montgomery uczniom ze względu na ich bezpieczeństwo zabroniono wychodzić z budynków. (PAP)

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*