Dwaj policjanci zastrzeleni w Missisipi

Od lewej: Benjamin J. Deen i Liquori Tate fot.Hattiesburg Police Department/Handout/EPA

Od lewej: Benjamin J. Deen i Liquori Tate fot.Hattiesburg Police Department/Handout/EPA

Dwóch policjantów – 34-letni Benjamin Deen i 25-letni Liquori Tate – zostało zastrzelonych podczas przeprowadzania rutynowej kontroli drogowej w sobotę wieczorem w mieście Hattiesburg, w południowej części stanu Mississippi.

Po kilkugodzinnym pościgu aresztowano trzech podejrzanych. Warren Strain, rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Mississippi powiedział, że zarzuty zabójstwa usłyszała para: 29-letni Marvin Banks i 22-letnia Joanie Calloway.

Strain poinformował też, że mężczyzna próbował uciec policyjnym samochodem, który jednak porzucił kilka przecznic dalej. Dodał, że Curtis Banks, młodszy brat Marvina Banksa, ma postawiony zarzut współwiny.

Nie są jeszcze znane szczegóły zajścia. Wiadomo jedynie, że samochód z napastnikami został zatrzymany do kontroli drogowej, a ci zaczęli strzelać do funkcjonariuszy.

W ubiegłym tygodniu od strzału w głowę zginął w Nowym Jorku 25-letni policjant Brian Moore.

Do strzelanin dochodzi w atmosferze oburzenia na brutalność policji, zwłaszcza wobec czarnoskórych. W Baltimore niedawno wybuchły zamieszki po śmierci 24-letniego Freddiego Graya – zarzuty w tej sprawie usłyszało sześciu policjantów.

(as)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*