Durbin do Trumpa: przestań tweetować

Richard Durbin fot.Dariusz Lachowski

Richard Durbin fot.Dariusz Lachowski

Senator Dick Durbin ostro skrytykował prezydenta Trumpa po jego ostatnim tweecie na temat przemocy w Chicago. Poradził mu, aby zamiast tweetować dostarczył miastu potrzebnych funduszy federalnych na walkę z przestępczością.

Aby uporać się z problemem przemocy w Chicago, potrzebne są fundusze federalne na rozwój ekonomiczny, programy mentorskie i miejsca pracy – napisał Durbin… również na Twitterze.

Środa 22 lutego była do tej pory najkrwawszym dniem roku. Tylko tego dnia od kul zginęło w Chicago siedem osób. „To co tam się dzieje jest całkowicie poza kontrolą. Chicago potrzebuje pomocy!”– napisał prezydent Trump na Twitterze.

Durbin nie po raz pierwszy prosi Trumpa o dodatkowe pieniądze dla Chicago. Na początku lutego wraz z senator Tammy Duckworth wystosowali list do prezydenta, w którym napisali, że „tweetowanie nie ocali nikomu życia”. Jednocześnie poprosili o zwiększenie federalnych środków dla Chicago w celu zredukowania przemocy i rozszerzenia możliwości ekonomicznych dla zaniedbanych dzielnic miasta. Z podobnym apelem senator Durbin zwrócił się do prezydenta przemawiając w połowie lutego podczas sesji senatu.

(jm)

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*