Drugi dzień nalotów na cele IS z lotniskowca na Morzu Śródziemnym

fot.Wallace Woon/EPA

fot.Wallace Woon/EPA

Samoloty bojowe USA rozpoczęły w sobotę drugi dzień nalotów na cele Państwa Islamskiego (IS) z lotniskowca USS Harry S. Truman znajdującego się na Morzu Śródziemnym – poinformowała amerykańska marynarka wojenna.

Nie sprecyzowano, czy cele te mieszczą się w Syrii czy w Iraku.

Tym samym po raz drugi od wojny irackiej, która wybuchła w 2003 roku, amerykański lotniskowiec operujący na Morzu Śródziemnym wziął udział w operacji powietrzno-morskiej przeciwko celom na Bliskim Wschodzie.

Pierwszych nalotów dokonano w piątek i jak poinformowała agencja Reutera, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, które chciały zachować anonimowość, były one wymierzone w pozycje dżihadystów znajdujące się tylko na terytorium Syrii.

Okręt USS Harry S. Truman przypłynął na obecnie zajmowaną pozycję przez Kanał Sueski z rejonu działania amerykańskiej V Floty, czyli Morza Czerwonego, Morza Arabskiego i Zatoki Perskiej.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: isis, naloty, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*