Druga wersja testowa Windows 10 bardziej dostępna dla użytkowników

Windows 10 fot.Microsoft/Handout.EPA

Windows 10 fot.Microsoft/Handout.EPA

Programiści Microsoftu zoptymalizowali kod następnej wersji testowej mobilnego systemu operacyjnego Windows 10, dzięki czemu będzie on dostępny dla zdecydowanej większości modeli Windows Phones. Poprzednia wersja była dedykowana tylko dla kilku modeli Lumii.

Kiedy w lutym br. Microsoft udostępnił testową wersję systemu był on dostępny zaledwie dla modeli smartfonów Lumia: 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Jednak druga wersja Windows 10, która jest spodziewana w pierwszej połowie kwietnia będzie zoptymalizowana dla większości smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu. Pełną listę modeli Microsoft opublikował na swoim blogu 27 marca.

Udostępniając wersje testowe programu producent chce poznać uwagi użytkowników przed wypuszczeniem na rynek ostatecznego produktu. Po fali krytyki, z jaką spotkał się Windows 8, koncern chce także zapoznać z nowym systemem jak największą rzeszę odbiorców i dzięki temu dokonać analizy rynku. Microsoft zwraca uwagę, że Windows 10 będzie przeznaczony nie tylko na smartfony, ale także na komputery osobiste, laptopy a nawet znajdzie zastosowanie w bankomatach.

Obecnie Microsoft ma trzy główne systemy – Windows 8 stosowany w tradycyjnych komputerach i tabletach, Windows Phone dla telefonów komórkowych i system dedykowany dla konsoli do gier Xbox One (Xbox OS). Ujednolicenie ma umożliwić użytkownikom płynne przechodzenie z różnych urządzeń. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*