Donald Trump przez godzinę rozmawiał z prezydentem Meksyku

Donald Trump fot.Olivier Douliery/Pool/EPA

Donald Trump fot.Olivier Douliery/Pool/EPA

Donald Trump przez godzinę rozmawiał w piątek z prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto – informuje agencja Associated Press, powołując się na swoje źródła.

W czwartek Biały Dom oświadczył, że budowę muru na granicy z Meksykiem, który ma powstrzymać napływ imigrantów, będzie można sfinansować z wynoszącego 20 proc., podniesionego cła na dobra importowane z Meksyku.

Nieto odwołał w czwartek planowaną na 31 stycznia wizytę w Waszyngtonie, reagując w ten sposób na tweet Trumpa. Prezydent USA napisał m.in., że „jeśli Meksyk nie chce zapłacić za mur, który jest bardzo potrzebny, to lepiej odwołać zaplanowane spotkanie”. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 27 stycznia, 2017, 17:55

  Ciekawe kto do kogo zadzwonił.

  Reply this comment
 2. andy
  andy 27 stycznia, 2017, 19:06

  pewnie prezydent meksyku „prosil ” na kolanach trumpa o ta rozmowe a swoja droga niech podniesie clo o 20% to zobaczycie po ile pojda owoce I warzywa do gory gamonie

  Reply this comment
 3. Git
  Git 27 stycznia, 2017, 21:34

  Dzwonil Trump do Pena tak apropo Jak Trump podniesie cla meksyk zrobi to samo Wystarczy ze Meksykanie przestana przeszkadzac nielegalnym z ameryki poludniowej bedziemy mieli to co w europie miliony uchodzcow na granicy z Texasem

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*