Donald Trump NIE zaostrzył przepisów wizowych dla Polaków

Donald Trump NIE zaostrzył przepisów wizowych dla Polaków

Wbrew tytułom krzyczącym od paru dni, także w mediach polonijnych, że Donald Trump wprowadził utrudnienia wizowe dla Polaków, w oparciu o wyjaśnienia ambasady USA w Warszawie, informujemy, że zmiana będzie dotyczyła wyłącznie osób, którym wygasła wiza nieimigracyjna do USA.  Na razie jednak, w związku z wstrzymaniem wykonywania dekretu prezydenckiego, zasady nie zostały zmienione.

Zmiana, jeśli dekret wejdzie w życie, polegać będzie tylko na tym, że osoby, których wiza wygasła 12 miesięcy od momentu ubiegania się o jej odnowienie, będą musiały w celu odnowienia wizy stawić się na spotkanie z konsulem. Osoby, których wiza wciąż jest ważna, lub których wiza utraciła ważność mniej niż 12 miesięcy od momentu ubiegania się o jej odnowienie, wciąż mogą skorzystać z uproszczonego sposobu jej odnowienia, bez spotkania osobistego z konsulem. Dotychczas było to 48 miesięcy.

Ambasada USA równocześnie podkreśla, że w Polsce w 2016 r. z możliwości odnowienia wizy (która wygasła w okresie od 12 do 48 miesięcy od momentu ubiegania się o jej odnowienie) bez spotkania z konsulem skorzystało mniej niż 50 osób.

Podobne zmiany, czyli skrócenie terminów ubiegania się o odnowienie nieimigracyjnej wizy, będą wprowadzone dla obywateli Chin i Brazylii.

Prawdą jest natomiast, że prezydent nie dotrzymał obietnicy złożonej podczas wizyty w Kongresie Polonii Amerykańskiej w czasie swojej kampanii, że w dwa tygodnie po zaprzysiężeniu zniesie wizy dla Polaków.

(tz)

fot.Shujenchang/Wikipedia

Categories: Ameryka, Polska

Comments

 1. diwron
  diwron 11 lutego, 2017, 19:40

  Wszystkie nieprawdziwe informacje dot. wiz dla Polaków są wynikiem antytrumpowskiej histerii mediów polskich i „postępowej” części społeczeństwa polskiego. Fake news tworzą się w postępie geometrycznym.

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 11 lutego, 2017, 19:44

  No i jak teraz wygląda pan prezes Spula i polonijny Kongres, który uwierzył, że Trump kocha Polaków, bo tak im na spotkaniu w PNA powiedział. Oj baranki boże, oj naiwności ludzka

  Reply this comment
 3. JASIO
  JASIO 11 lutego, 2017, 22:18

  Tylko czekac jak beda lapanki na Frankow i Jozkow co siedza tutaj na krzywy ryj bez papierow legalizacji.Znowu zaludnia sie wsie opuszczone przez burakow oderwanych od pluga i beda budowac w Polsce stodoly zamiast wykorzystywac system w USA 🙂

  Reply this comment
  • Czesio
   Czesio 11 lutego, 2017, 22:55

   Nie bój się Jasio, twojej roboty przy zrywaniu azbestu nikt ci nie zabierze, a jeśli deportują nielegalnych, kto wie, może zostaniesz obwołany królem azbestu…

   Reply this comment
  • Kolega z bajzmentu
   Kolega z bajzmentu 11 lutego, 2017, 23:03

   Jasio… fantastyczna wypowiedź! Twój prezydent i duża część Polonii są z ciebie bardzo dumni. Śmiało możesz obalić dziś z kolegą z pokoju ucho!

   Reply this comment
   • JASIO
    JASIO 12 lutego, 2017, 15:58

    Jak chcesz to pij sam z kolega z pokoju a jak go nie masz to pij do lustra turysto !

    Reply this comment
  • Stan
   Stan 11 lutego, 2017, 23:35

   ty buraku sie ciesz ze ci Ameryka zycie uratowala

   Reply this comment
   • JASIO
    JASIO 12 lutego, 2017, 16:01

    kolejny Staszek wsiowy ma problem z rzeczywistoscia…a tobie co uratowala Ameryka ?

    Reply this comment
 4. PGR Jackowo
  PGR Jackowo 11 lutego, 2017, 22:51

  Czyli widać jak na dłoni, że zmiana jest i jest niekorzystna! Teraz trzeba stawić się na rozmowę z konsulem, Trump chce ograniczyć imigrację, więc wiz będzie wydawanych mniej, jeśli to nie jest zaostrzenie, to co to jest ułatwienie??? I oprócz Polski jeszcze Chiny i Brazylia, nie ma co, najlepsi sojusznicy Ameryki. A gdzie zniesienie wiz, nawet mowy o tym nie ma! Artykuł napisany na czyjeś zlecenie. Rozumiem jednak, że choćby Trump nas sprzedał Putinowi (ponoć już to zrobił) czy wypowiedział Polsce wojnę , to i tak nasza Polonia złego słowa nie da powiedzieć na tego prezydenta wszystkich rednecków…

  Reply this comment
 5. Andrew
  Andrew 12 lutego, 2017, 09:51

  Czego się spodziewaliście? że będą zniesione wizy i będą was nosić na rękach? Trump będzie dbał przede wszystkim o interes USA a gó..o burza jak to teraz strasznie będzie jest co najmniej świadectwem o słabej wiedzy takich osób.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*