Dom lat dziecięcych Trumpa do wynajęcia za 725 dol. za dobę

Dom z lat dziecinnych prezydenta Trumpa fot. Paramount Realty USA

Fani prezydenta USA Donalda Trumpa albo po prostu ludzie ciekawi, w jakim otoczeniu spędził on dzieciństwo, mogą za 725 dol. za dobę wynająć dom, w którym Trump mieszkał przez pierwsze cztery lata życia. Mieści się on w dzielnicy Queens w Nowym Jorku.

Dom pochodzi z 1940 roku, ma pięć sypialni, cztery łazienki, garaż na dwa samochody, salon z kominkiem i osobną jadalnię. Znajduje się w szykownej okolicy znanej jako Jamaica Estates. Jego adres, 85-15 Wareham Place, figuruje w akcie urodzenia Donalda Trumpa.

Teraz dom jest dostępny w internetowym serwisie wynajmu AirBnb. Jak zapewnia właściciel, sypialnie mogą pomieścić do 20 osób. Dla tych, którzy chcą być na bieżąco z tweetami prezydenta, zainstalowano bezprzewodowy internet. Jest też telewizja kablowa, dzięki której można oglądać wystąpienia Trumpa, a w salonie – jego wycięta z kartonu sylwetka naturalnej wielkości. Na wyposażeniu jest też bestseller Trumpa „The Art of the Deal, czyli sztuka robienia interesów”.

„To doskonałe miejsce do spędzenia wakacji w Nowym Jorku” – napisano w ogłoszeniu.

Inwestor z branży nieruchomości Michael Davis powiedział, że dom udostępniono na AirBnb, „by podzielić się nim z całym światem”. Zapewnił, że zainteresowanie jest duże, a pierwsi goście są spodziewani w weekend.

Przed wyborami prezydenckimi, które wygrał Trump, dom był początkowo wystawiony na sprzedaż za 1,65 mln dol.; potem cenę obniżono do 1,2 mln. Ostatecznie sprzedano go w styczniu br. za 2,14 mln dolarów. (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: dom Trumpa

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*