Do Wysp Zielonego Przylądka zbliża się huragan Fred

fot.Orlando Barría/EPA

fot.Orlando Barría/EPA

Na Oceanie Atlantyckim szaleje huragan Fred. Przybiera na sile, zbliżając się do Wysp Zielonego Przylądka – podało w poniedziałek Krajowe Centrum Huraganów (NHC) w Miami.

W poniedziałek rano prędkość wiatrów tego żywiołu zwiększyła się do 130 km/godz; wiatr może być jeszcze silniejszy.

Oko cyklonu znajduje się około 55 kilometrów na południe od miasta Rabil położonego na Wyspach Zielonego Przylądka; cyklon przemieszcza się w kierunku północno-zachodnim z prędkością sięgającą 19 km/godz.

Przewiduje się, że w poniedziałek po południu lokalnego czasu i w nocy huragan Fred przejdzie nad Republiką Zielonego Przylądka, gdzie ogłoszono już stan alarmowy.

Tymczasem huragan Jimena w szybkim tempie przemieszcza się ponad wodami Oceanu Spokojnego. Maksymalna prędkość wiatru wynosi 240 km/godz.

Oko huraganu Jimena znajduje się około 2 295 km na wschód od miasta Hilo położonego na wschodnim wybrzeżu Hawajów. Huragan przemieszcza się w kierunku zachodnim i północno-zachodnim z prędkością 28 km/godz. Cyklon ten nie stanowi obecnie zagrożenia dla terenów zamieszkałych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*