Departament Stanu USA: skazanie Nawalnego jest niepokojące

Departament Stanu USA: skazanie Nawalnego jest niepokojące

Amerykański Departament Stanu potępił we wtorek wyrok skazujący na karę więzienia w zawieszeniu rosyjskiego opozycjonistę, krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego, nazywając to „niepokojącym rozwojem wydarzeń”.

Stany Zjednoczone są poważnie „zaniepokojone tym werdyktem” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu Jeffrey Rathke, który określił wydanie takiego wyroku działaniem mającym na celu „ukaranie i zablokowanie politycznej aktywności” opozycjonisty.

Aleksiej Nawalny i jego brat Oleg zostali uznani we wtorek przez sąd w Moskwie za winnych zagarnięcia środków finansowych firmy Yves Rocher. Aleksiej dostał 3,5 roku więzienia w zawieszeniu, a Oleg – 3,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. (PAP)

Na zdjęciu: Oleg Nawalny fot.Maxim Shipenkov/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Comments

  1. niezależny gij
    niezależny gij 5 stycznia, 2015, 12:19

    Kto dał prawo USA wtrącać się w nieswoje sprawy, wyjaśnijcie najpierw swoje zbrodnie
    na Ukrainie i na Biskim Wschodzie?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*