Dennis Antiporek spalił się w saunie na Florydzie

Dennis Antiporek spalił się w saunie na Florydzie

68-letni mieszkaniec North Miami Beach na Florydzie poniósł śmierć po tym, gdy spędził wiele godzin w źle funkcjonującej saunie. Zwęglone ciało Dennisa Antiporka znaleźli członkowie najbliższej rodziny.

Jak donosi CBS Miami, Antiporek zostawił w domu karteczkę z informacją, że udaje się do sauny na swoim osiedlu Eden Isles Condominiums. Po kilku godzinach córka Lara Antitoporek rozpoczęła poszukiwania ojca. Po otwarciu drzwi sauny początkowo nie zdała sobie sprawy z faktu, że leżąca osoba o ciemnym kolorze skóry to jej ojciec. Dopiero wiszące w pobliżu ubranie pozwoliło ustalić tożsamość ofiary wysokiej temperatury.

− Zamykam oczy i wciąż widzę jego spaloną twarz. To brzmi strasznie, ale jego skóra była na podłodze i na ławce − mówi Ronnie Antitoporek, od 49 lat żona ofiary.

Reprezentujący rodzinę prawnik z Ft. Lauderdale Joseph Madalon zapowiedział wniesienie do sądu pozwu o odszkodowanie przeciwko firmie Elite Management Associated, zarządzającej sauną. Dodał, iż rozpoczął dochodzenie, które ustali przyczynę śmierci Antiporka. 68-latek, mający polsko-rosyjskie pochodzenie, cierpiął na polineuropatię. Mężczyna był emerytowanym pracownikiem przemysłu stalowego z Chicago.  Z osiedlowej sauny korzystał niemal każdego dnia.

Równoległe śledztwo wszczęła policja.

(ak)

fot.Ben_Kerckx /pixabay.com

Categories: Ameryka
Tags: Floryda, sauna

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*