Demonstranci zastąpili imigrantom drogę

Demonstranci zastąpili imigrantom drogę

Autobusy Departamentu Bezpieczeństwa Kraju wiozące do San Diego dzieci i rodziny nielegalnych imigrantów były zmuszone do zmiany trasy, gdy drogę zastąpili im demonstranci. Powiewając amerykańskimi flagami żądali natychmiastowego wydalenia tych ludzi z kraju.  

USA MINUTEMAN PROJECTMieszkańcy miasta Murrieta odpowiedzieli na apel swego burmistrza Alana Longa, który wezwał ich do protestu przeciwko przenoszeniu imigrantów z przepełnionych ośrodków zatrzymań wzdłuż granicy z Meksykiem do Kalifornii.

– Nie możemy troszczyć się o innych, gdy nie stać nas na zadbanie o własnych obywateli. Nielegalni muszą wrócić do własnego kraju – tak brzmiały wypowiedzi uczestników demonstracji dla gazety „Desert Sun”.

Wcześniej tego samego dnia do San Diego przewieziono czarterowym samolotem 136 osób. Był to pierwszy z lotów planowanych w ramach akcji ulżenia obozom w dolinie Rio Grande, przepełnionym po ostatnim zalewie imigrantów.

Rząd przewiózł część imigrantów do Arizony; planuje rozmieścić ich także w Teksasie i w dodatkowym miejscu w Kalifornii. Wśród ponad 52 tys. osób, które od października 2013 roku nielegalnie przekroczyły granicę USA, większość stanowią dzieci.

(eg)

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

  1. lena
    lena 14 stycznia, 2015, 15:31

    I kto pokrywa te wszystkie koszty oczywiscie ze my podatnicy dajcie im jeszcze darmowe mieszkania a niedlugo my obywatele bedziemy zmuszeni uciekac

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*